En Hızlı Android Telefon Hangisi?

Android kullanıcıları için

Qualcomm’un yeni nesil çipseti Snapdragon 8 Gen 2 sayesinde Android tarafındaki en performanslı telefonlarla kısa sürede tanışacağız gibi görünüyor. PhoneArena’da yer verilen bilgilerde, şu an bu çipseti kullanarak en yüksek performans değerine erişen telefon paylaşıldı. Evet, ne Samsung ne de Huawei menşeli bir telefon bu. Zirvede, iQOO 11 5G var. İşte en hızlı Android telefon. İşte detaylar.

Qualcomm’un yeni nesil çipseti Snapdragon 8 Gen 2, TSMC tarafından 4nm üretim süreciyle hazırlanıyor. Bu yeni ürünün, Gen 1’e kıyasla %35 daha fazla performans sunması ve %40 daha az enerji tüketimi gerçekleştirmesi bekleniyor. Günümüzde Gen 1 çipsetler bile çok güçlü. Hal böyleyken 2023 itibarıyla Gen 2’li telefonlar adeta kanatsız uçaklar gibi yol alabilir. Tıpkı şu an en hızlı Android telefon olan iQOO 11 5G gibi.

Snapdragon 8 Gen 2 kullanan yeni nesil Android akıllı telefonlardan bir tanesi de iQOO 11 5G. Bu ürün, şu an Çin’de satışta ve yakın zamanda da Hindistan’da satışta olması bekleniyor. Kısacası bu ürün, an itibarıyla en hızlı, en performanslı Android telefon olarak boy gösteriyor.

En Hızlı Android Telefon Hangisi?

Peki en hızlı Android telefon olan iQOO 11 5G’nin AnTuTu puanları nasıl?

PhoneArena’daki detaylara göre en hızlı Android telefon iQOO 11 5G, AnTuTu testlerinde 1,323,820 puan elde etti.

Bu puana CPU testi tarafında 270,987 puan, GPU testi tarafında 607,822 puan, hafıza testi tarafında 244,782 puan ve kullanıcı deneyimi tarafında da 200,229 puan dahil.
Peki bu telefonun ardından sırayla kimler geliyor?

Asus’un ürettiği oyuncu telefonları ROG Phone 6 ve ROG Phone 6 Pro, sırasıyla 1,117,968 ve 1,110,082 puan alarak iQOO 11 5G’yi takip ediyorlar. Bu iki modelde de Qualcomm’un Snapdragon 8+ Gen 1 çipseti kullanılıyor.

Bu modellerden sonra ise, Asus Zenfone 9, Xiaomi Mi 12T Pro ve Nubia Red Magic 7 Pro gibi modeller sıralanıyor.

iQOO 11 5G, Snapdragon 8 Gen 2 çipsetin haricinde, depolama tarafında UFS 4.0 ve RAM tarafında da LPDDR5X gibi güncel ve performanslı detaylara sahip. Haliyle bu detaylar da ürünün yüksek performans gösterebilmesi adına önemli.

Son olarak, kısaca iQOO markasından da söz edelim. Bu marka, Çin menşeli BBK Electronics firmasının markalarından bir tanesi. Sahip olduğu diğer markaları da sıralamak gerekirse Oppo, Vivo, OnePlus ve Realme’yi de gösterebiliriz.

İlgili Haberler

>> Dassault Systèmes ve Samsung Heavy Industries Akıllı Dijital Tersane Kuracak