Twitter Ofisindeki Eşyalar Açık Artırmayla Satılıyor

Twitter‘ın San Francisco’daki ofisinde şu günlerde ilginç şeyler yaşanıyor. Elon Musk’ın 44 milyar dolarlık teklifi sonrası satılan platform, şimdi de açık artırmayla satışa sunulan ürünlerle gündemde. Evet, Twitter ofisindeki pek çok eşya, açık artırma usulüyle satışa sunuluyor ve yeni sahiplerini bekliyor.

Satışa sunulan eşyalar arasında Twitter’ın ünlü kuş logosundan tutun da binlerce dolar değere sahip ofis koltukları, 10 bin dolar değerinde et dilimleme makinesi ve 17 bin dolar değerindeki endüstriyel makine dahil 800’den fazla ürün bulunuyor. Açıkçası koleksiyonerler için güzel bir fırsat bu. Kendi fikrimizi belirtmemiz gerekirse, Twitter’ın mavi kuşlu orijinal logosunu satın almayı çok isterdik. Muhtemelen bu parçaya çok teklif gelecek ve yüksek bir fiyatla alıcısına kavuşacaktır.

Gelen bilgilerde, açık artırmanın online olarak gerçekleştirileceği bildirildi. 17 Ocak’ta başlaması planlanan açık artırma süreci, ertesi gün tamamlanacak. Tüm ürünler için başlangıç tekliflerinin 25 ile 50 dolar arasında değişeceği söyleniyor.

Peki sizin açık artırmaya katılma şansınız olsa, acaba hangi ürünü ya da ürünleri alıp koleksiyonunuza dahil etmek isterdiniz?

Twitter Ofisindeki Eşyalar Açık Artırmayla Satılıyor Twitter Ofisindeki Eşyalar Açık Artırmayla Satılıyor

Twitter’da Hesabınızın statüsünü, gönderilerinizin kısıtlanıp kısıtlanmadığını ve gölge yasaklı olup olmadığınızı görebileceksiniz

Twitter, şu sıralar bir yandan çok eleştirilen karakter sınırını artırmak için çalışmalar yürütüyor. Musk’ın da dile getirdiği üzere yeni karakter sınırının 4000 olması bekleniyor. Sanıyoruz bu hamleden sonra pek çok eleştiri de dinecektir. Güncellemenin ne zaman yayınlanacağı ise henüz belli değil.

Musk’ın yakın zamanda bahsettiği bir diğer konu ise, platformdaki hesabınızın detaylarıyla ilgili. Yazılım ekibi, şu an yeni bir güncelleme üzerinde çalışıyor. Bu güncellemenin ardından hesabınızı detaylıca inceleyebileceksiniz. Yaptığınız bir paylaşım ya da verdiğiniz bir cevap sebebiyle hesabınıza kıstılama/gölge yasaklama (Kısıtlandıysanız bile bunu bilmiyordunuz) getirilmiş mi görebileceksiniz. Neden yasaklama aldığınız hakkında da bilgilendirilecek ve sonrasında neler yapabileceğiniz hakkında da yönlendirileceksiniz.

Tabii bir de ücretli onaylı hesap sistemi var. Twitter Blue olarak da bilinen sisteme geçiş yaptığınızda, yazdığınız mesajları edit’leyebiliyor, daha yüksek çözünürlüklü videolar yükleyebiliyor ve spam mesajlar karşısında daha korunaklı bir konuma gelebiliyorsunuz. Öte yandan, bir gönderiye cevap yazdığınızda da cevabınızın öne çıkarıldığını söylemeliyiz.

İlgili Haberler

>> En Hızlı Android Telefon Hangisi?