En İyi Ekranlı Tabletler Olmak İçin iPad Pro 2024 Ailesi Geliyor!

Apple, 7 Mayıs’ta gerçekleştireceği özel bir etkinlikle yeni nesil tablet ailesini görücüye çıkarmaya hazırlanıyor. Bu etkinlikte iPad Pro 2024 model tablet ailesi tanıtılacak ve bu ailenin hem çipset hem de ekranlar tarafında fazlasıyla iddialı olacağı söyleniyor.

Apple, iPad Pro 2024 akıllı tablet ailesini 7 Mayıs itibarıyla görücüye çıkarmaya hazırlanıyor. Bloomberg’ten Mark Gurman, Apple ile ilgili haberler paylaşan ve paylaştığı çoğu detay da doğru çıkan bir isim. Dolayısıyla Gurman’ın paylaştığı yeni detaylar, heyecan verici nitelikte.

Bilgilere göre Apple, iPad Pro 2024 akıllı tablet ailesinde şirketin üst seviye çipseti M4’ü kullanabilir. AI, yani yapay zekâya odaklı çalışan ve bu sayede çok verimli sonuçlar üretebileceği düşünülen bu çipsetin sıradaki Mac PC’lerde de kullanılacağı söyleniyordu. Görünüşe göre yalnızca Mac’ler için değil, yeni iPad Pro’lar için de düşünülüyor.

iPad Pro 2024 tablet ailesi, Apple’ın AI yapay zekâ desteğiyle gelen ilk ürünü olabilir

Evet, bu söylemin arkasında da Bloomberg’ten Gurman var. Bildiğiniz gibi şu an pek çok şirketin AI tarafında çalışmaları var. Örneğin Samsung, önce güncel amiral gemilerine, ardından da bazı eski amiral gemisi modellerine yönelik yapay zekâ güncellemeleri yayınlıyor. Haliyle Apple da bu yarışta uzakta kalmak istemeyecektir. Bir süre önce gelen bilgilerde, Apple’ın ChatGPT’den Google’a kadar pek çok şirketler görüşmeler gerçekleştirdiğinden ve iOS 18 ile yapay zekâ yeteneklerinin sunulabileceğinden bahsedilmişti.

En İyi Ekranlı Tabletler İçin iPad Pro 2024 Ailesi Geliyor!

Bir Apple tablet için ilk: OLED ekran

iPad Pro 2024’te OLED ekran teknolojisinin kullanılacağı söyleniyor. LTPO, 120Hz detayları da var. Bu ekranın hem renkler hem de akıcı detaylar tarafında üst seviye performans sunması beklenirken, öte yandan tabletlerin fark edilir düzeyde ince yapıda olacağı da ifade ediliyor. Bir diğer söylentide ise, bu kez daha parlak ekranlar ve daha uzun süre deneyimlere imkân sunan pil kapasitelerinin olacağından bahsediliyor.

Yeni Apple Pencil’de titreşim motoru olacak ve bu sayede geri bildirimler verebilecek

Titreşimden kastımız, aslında dokunsal geri bildirim. Kalemi ekrana getirip bir şeyler yazmaya ya da çizmeye başladığınızda, tıpkı gerçek kalemlerde olduğu gibi o yüzeye ne kadar baskı uyguladığınız konusunda anlık bildirim alacaksınız ve bu da daha gerçekçi, daha iyi deneyimlerin önünü açabilecek. Evet, bu bilginin de kaynağında Mark Gurman’ın olduğunu söylemeliyiz.

İlgili Haberler:

>> Elon Musk’tan YouTube’a Rakip Geliyor: X TV! İşte Detaylar…