En Performanslı Telefonlar Top 10! Zirvede Kim Var?

Kaçak telefonlara yasak

Qualcomm’un ürettiği Snapdragon 8 Gen 1 çipseti, şu an pek çok amiral gemisi telefonda kullanılıyor. Öte yandan firmanın bu çipsete bir güncelleme yaptığını ve plus sürümünü de satışa sunduğunu hatırlatalım. Haliyle bu, daha fazla performans anlamını taşıyor ve amiral gemisi telefon arayan teknoloji severlere yeni bir seçenek olarak boy gösteriyor. Temmuz ayı en performanslı telefonlar listesini merak ediyor musunuz?

İşte en performanslı telefonlar! Snapdragon 8+ Gen 1 çipsete sahip telefonlar, geçtiğimiz temmuz ayından itibaren raflarda yerlerini almaya başladı ve haliyle 2022 Temmuz ayı en performanslı amiral gemileri listesi de görücüye çıktı. Zirvede kim var dersiniz? Aslında cevabı hemen altta görebilirsiniz.

En performanslı telefonlar

1. ROG Phone 6 Pro
2. Asus ZenFone 9
3. Red Magic 7
4. Black Shark 5 Pro
5. Vivo X80
6. Motorola Edge 30 Pro
7. Vivo X80 Pro
8. Mi 12 Pro
9. Poco F4 GT
10. Redmi K50 Gaming

Görüldüğü üzere, listedeki telefonların çok büyük bir bölümü Türkiye’de satışta değil. İlk iki sırayı alan telefonlar, Snapdragon 8+ Gen 1 çipsetine sahip. Diğer telefonlarda ise, Gen 1 çipseti görüyoruz, tabii bir model hariç! O da Dimensity 9000 çipsetli Vivo X80. Öyle ki bu model, Gen 1 çipsetli Pro versiyonunu bile geride bırakabilmiş.

Aşağıdaki tablo aracılığıyla modellerin RAM ve depolama kapasitelerini, ayrıca ortalama Antutu puanlarını görebilirsiniz.

En Performanslı Telefonlar Top 10! Zirvede Kim Var?

Asus Rog Phone 6 Pro, tam bir oyuncu telefonu

En performanslı telefonlar 2022 Temmuz listesinin zirvesinde yer alan Rog Phone 6 Pro, Asus tarafından gelişmiş mobil oyun deneyimi düşünülerek hazırlanmış bir model. Kısacası bir oyuncu telefonu. Snapdragon 8+Gen 1 çipseti bulunan ürün, 18GB RAM ve 512GB dahili depolama gibi ilgi çekici detaylara sahip.

Ürünün ekranı, 6.78 inç değerde. Bu ekran, 165Hz tazeleme değerine ve 1ms gecikme süresine sahip. Tıpkı bir oyuncu monitörü gibi. Ayrıca ekran, Samsung Amoled teknolojisi üzerine inşa edilmiş ve Corning’in güncel koruma teknolojisi Victus’la kaplı.

Ürünün dual HD hoparlör sistemine, 8K video çekebilen ana kameraya, Wi-Fi 6E kablosuz bağlantı teknolojisine ve hızlı şarj destekli 6000mAh pile sahip olduğunu da ekleyelim.

İlgili Haberler

>> Far Cry 6 Kısa Süreliğine Bedava Oldu!