Epic Games, ‘Bedava Oyun’ Diye Yaklaşık 3 Bin Liralık Oyunu Verdi Ama…

Epic Games Store, oyuncular için “Bedava oyun dağıtan platform.” olarak biliniyor genellikle. Epic’in Valve’ın Steam’ine bir alternatif olarak sunma amacıyla hazırladığı platform, oyuncular için hâlâ bir “ana tercih” değil ve şirkete de hâlâ para kazandıramıyor. Geçtiğimiz gün yaşanan bir gelişme ise, platformun durumunu daha da zora sokacak cinstendi.

Rocksteady Games tarafından hazırlanan Suicide Squad: Kill the Justice League oyunu, 100 dolarlık fiyat etiketiyle ön siparişe açıldı. Ülkemizdeki ilginç durum ise, bu oyunun ücretsiz olarak ön sipariş verilip kütüphaneye eklenebilmesiydi. Evet, yaklaşık 3 bin lira değerindeki bir oyunu bedava alabiliyordunuz. Bunun ciddi bir hata sonucu mümkün olduğu düşünülüyordu, ki zaten güncelleme de gecikmedi. Epic, oyunu ücretsiz olarak alan oyuncuların kütüphanelerinden silmeye başladı ve ülkemizdeki ön sipariş sayfasını da geçici olarak kaldırdı.

Epic Games’te bedava oyun duyurularına alışığız ama Suicide Squad: Kill the Justice League gibi henüz ön sipariş sürecinde olan ve normalde 100 dolarlık fiyat etiketi bulunan bir oyunun ücretsiz olarak sunulmasını beklemiyorduk.

Bunun sistemdeki bir hata sebebiyle gerçekleştiği düşünülüyor. Fırsat bu fırsat düşüncesiyle hareket eden binlerce oyuncu ise, bu yapımı kütüphanelerine ücretsiz olarak eklemeyi başardı… Ama kısa süreliğine…

Epic Games, oyunu bedava edinenlerin kütüphanelerini güncellemeye başladı ve güncelleme sonucunda oyunun kütüphanelerden kaldırıldığını görüyoruz.

Dün akşam, bu oyunu biz de bedava ön sipariş vererek kütüphanemize eklemiştik. Bugün kütüphanemize göz attığımızda ise, oyunun kaldırıldığını ve ön sipariş sayfasının da kapatıldığını gördük. Yine de, aşağıdaki ekran görüntüsünden de görebileceğiniz üzere, “Ücretsiz” ibareli görsel hâlâ platformda mevcut.

Epic Games, Yaklaşık 3 Bin Liralık Oyunu Bedava Verdi Ama...

Epic Games, Yaklaşık 3 Bin Liralık Oyunu Bedava Verdi Ama...

Suicide Squad: Kill the Justice League nedir?

Suicide Squad: Kill the Justice League, Rocksteady Studios tarafından geliştirilen yeni bir aksiyon macera oyunu. Oyun, açık dünya olarak tasarlanan Metropolis şehrinde geçiyor. Captain Boomerang, Deadshot, Harley Quinn ve King Shark olmak üzere oynanabilir 4 farklı karakterimiz var. Tabii hepsinin kendine has avantajları ve dezavantajları mevcut. Oyunu isterseniz tek başınıza, isterseniz de takım halinde Co-op olarak oynayabileceksiniz. Tek başınıza oynadığınızda, diğer karakterler yapay zekâ tarafından kontrol edilecek ve isterseniz karakterler arasında geçişler de yapabileceksiniz.

PC ve yeni nesil konsollar için hazırlanan yapım, 2 Şubat 2024 itibarıyla oyuncuların beğenisine sunulacak.

Ne dersiniz, belki de bir gün “bedava oyun” olarak verilir…

İlgili Haberler

>> Android 14 Alacak Samsung Telefonlar Hangileri? İşte Model Listesi!