Epson Türkiye Genel Müdürü Sevil Kanat Röportaj

Google News Abone Ol

MOVERIO BT-200 Verimliliğinizi Arttırıyor

Epson’un geliştirdiği akıllı gözlük BT-200 geçtiğimiz günlerde Türkiye’de kullanıma sunuldu. Bu yeni ürünün detaylarını ve Epson Türkiye’nin 2015 yılı gidişatını Epson Türkiye Genel Müdürü Sevil Kanat’a sorduk.

Geçtiğimiz günlerde Türkiye’de Moverio BT 200 adlı ürününüzü kullanıcıların beğenisine sundunuz. Bu yeni ve farklı gözlükten beklentileriniz neler?

Aslında Türk kullanıcıların beğenisine sunduğumuz Moverio BT 200 geçtiğimiz yıl tanıtılmıştı. Fakat Türk kullanıcıların beğenisine sunmamız biraz zaman aldı. Öncelikle bu ürünle birlikte sunulacak çözümlerimizi hazırlamak ve çalışacağımız partnerlerimizi belirlemek istedik. Şu anda iki tane yeni çözüm geliştirdiğimiz iş ortağımız bulunmakta. Belli projeler üzerine çalışmalarımız sürüyor, bir çoğu da sonuçlanmak üzere. Bu tarz sebeplerden cihazımızı Türkiye’ye sokmak için biraz bekledik. Moverio BT 200 çok yetenekli bir ürün ve uyumlu çalışan uygulamalarla birlikte özellikle firmalara katma değerli çözümler sunabiliyor. Önümüzdeki günlerde kurumsal tarafta hangi sektörlerde ve hangi firmalar ile iş birliktelik yaptığımızı açıklayacağız. Bu sayede Moverio BT 200’ün kullanım alanının da ne kadar geniş bir yelpazeye sahip olduğunu göreceksiniz.

Moverio BT 200’ün yurt dışından gördüğümüz kadarı ile çok farklı kullanım alanlar var. Türkiye’de odaklanacağınız sektörler var mı?

Herhangi bir sektör önceliğimiz yok. Moverio BT 200’ün kullanım alanı çok geniş ve tüm sektörlere odaklanacağımız söyleyebilirim. Şu anda ağırlıklı olarak güvenlik, depolama, seyahat, eğlence ve sağlık sektörlerinde çalışmalarımız bulunmakta. Bunların hepsi lokal çalışmalar. Hali hazırda birçok firmadan ortak çalışmak için teklif alıyoruz. Şu anda iki yazılım firmamız ile diğerlerine göre daha hızlı ilerliyoruz. Fakat diğer firmalarımızdan gelen tekliflere açığız ve şuana kadar gelen teklifleri de değerlendirmeye devam ediyoruz. Sanıyorum biraz zaman gerekli. Ürünün ortaya çıkıp firmaların bilgi sahibi olması ver ardından projelerini geliştirmesi için zamana ihtiyacımız var. Fakat bu sürecin çok da uzun olmadığının altını çizmeliyim.SEVİL KANAT

Epson Türkiye tarafında 2015 nasıl geçiyor?

Son yıllarda global krizi etkisiyle sıkıntılı geçirdiğimiz dönemler var. Bu sebepler Türkiye’deki işlerimizi de doğal akışına bırakmış durumdayız. Yaptığımız işlere baktığımızda Epson Türkiye’nin gidişatına kötü diyemem. Özellikle kurumsal tarafta ve KOBİ’lerle birlikte çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu tarafta yaptığımız işler bizleri heyecanlandırıyor. Perakende tarafında ise zaman zaman satışlardan etkilendiğimiz oluyor. Son dönemde yaşanan kur hareketliliğinin piyasamızı olumsuz etkilediğini belirtmeliyim. Fakat bunları normal karşılıyoruz. Asıl yılın en önemli bölümü son üç dört ay olacak. Beklentilerimiz yüksek ve özellikle Eylül ayından sonra işlerimizin iyi olacağına inancımız tam. Genel olarak şu anki durumumuzdan çok şikayet edeceğimiz söyleyemem iyi gidiyoruz.

Türk kullanıcıları tanklı yazıcılara alıştı mı?

Epson olarak tanklı yazıcılarımız pazara sunalı üç buçuk yıl oldu. Bizim için yeni bir iş modeli ve Türkiye’de bu iş modelinin uygulandığı ilk ülkelerden biriydi. Geçtiğimiz dönemde güzel satış adetlerine ulaştığımızı belirtmeliyim. Çok farklı alanlarda ve özellikle KOBİ’lerde fazlasıyla kullanılmaya başladık. Türk kullanıcılarının beklentisi çok sayıda ve ucuz baskı. Epson olarak tanklı yazıcılarımız bu istekleri kolaylıkla karşılıyoruz. Bizim için başlarda bu yeni baskı konseptini anlatmak zordu. Üç buçuk yılımız yeni ürünlerimizi ve konsepti anlatmakla geçti. Bunu da doğal bir süreci olarak görüyoruz. Önümüzdeki günlerde bu ürünlerimizin satışlarının daha da artacağını düşünüyoruz.


4 YORUMLAR

  1. 20 gündür arızalı olan epsonpro 7890baskı makinamın bırakın arıza giderilmesi yapmış olduğun onlarca telefona ragmen epson teknik servisi beni oyalamaktan başka hiç birşey yapmıyor. sayın sevil hanım röpörtajdan ziyade satığı ürünlerle ilgili mağduiyetimiz hakında ki görüşlerini öğenmek isterim ayrıca arızalanan ürünleri hakında da röpörtaj vermek istermi lütfen beni arasın tlf numaram 05359672818

CEVAP VER