Türkiye’de hızlı büyüyen Epson, yeni bölgesel operasyon kuruyor

Epson, yeni bölgesel operasyonunu kurduğunu açıkladı. Global teknoloji devi Epson, yeni operasyonuyla Afrika, Kafkasya, Orta Asya, Orta Doğu, Moldova, Ukrayna ve Türkiye gibi kilit pazarlarda büyümesini hızlandıracak. 2022 mali yılı için Orta Doğu ve Türkiye’de satışlarını yüzde 40’ın üzerinde artıran Epson’un bölgedeki en büyük ofislerinden biri Türkiye’de bulunacak…

.

Seiko Epson Corporation, Afrika, Kafkasya, Orta Asya, Orta Doğu, Moldova, Türkiye ve Ukrayna gibi kilit pazarlarda genişlemeyi hızlandırmak için yeni bir satış şirketi olan Epson Middle East FZCO’yu (EME) kurdu. Epson EME’nin merkezi ise Birleşik Arap Emirlikleri’nde Dubai ofisi oldu.

Epson’un yeni kurulan EME satış şirketi, önümüzdeki 5 yıl içinde gelirini artırmak için iddialı bir hedef belirledik. Bu hedefe baskı, tarama ve görsel ekran çözümleri gibi temel alanlardaki varlığını genişleterek ulaşmayı planlıyor. Neil Colquhoun, şirkette geçirdiği on yılı aşkın sürenin ardından Epson EME Başkanı olarak atandı.

Colquhoun, yeni operasyonla ilgili şöyle konuştu: “Epson EME’yi kurmak, Dubai merkezli ofisimizdeki operasyonları merkezileştirirken Afrika’dan Orta Doğu’ya ve Orta Asya’ya kadar tüm önemli pazarlarda yatırım yapmaya ve varlığımızı büyütmeye devam edeceğimize dair bölgedeki müşterilerimize ve ortaklarımıza olan bağlılığımızı göstermektedir.

Bu yatırım bize bu dinamik, hızlı büyüyen pazarlardaki müşterilerin değişen ihtiyaçlarını temel alanlarımız olan baskı, tarama ve görsel ekran çözümlerimizle karşılama çevikliği ve yeteneği kazandıracak.”Neil Colquhoun, Epson EME Başkanı

Colquhoun, Epson ürün portföyünün işletmelere ve tüketicilere sürdürülebilir teknoloji çözümlerine geçiş yapma fırsatı sunduğunu vurguladı.

Epson, 2022 mali yılı için Orta Doğu ve Türkiye’de %40’ın üzerinde, Afrika’da neredeyse üçte bir oranında ve Orta Asya, Kafkaslar ve Ukrayna’da yaklaşık %10 oranında satışlarını artırdı. Şirket, çeşitli iş sektörlerinde dijitalleştirilmiş iş akışları için artan tarama ve otomasyon ihtiyaçları gibi Epson teknoloji çözümlerine büyük bir talep olacağını öngörüyor. KİK, Afrika ve Orta Asya’da gerçekleşen dünya standartlarındaki profesyonel spor ve eğlence etkinliklerinin devam eden genişlemesi de projeksiyon teknolojilerine ve sürükleyici perakende deneyimlerine daha fazla talep getiriyor.

En büyük Epson ofislerinden biri Türkiye’ye

Halihazırda 250’den fazla Epson çalışanı bulunan Epson, EME kuruluşunun Nisan 2024’te faaliyete geçmesiyle birlikte yeni işe alımlarda %45’lik bir artış öngörüyor. İşe alım süreci millileştirme, çeşitlilik ve kapsayıcılığa odaklanacak ve kadınlar halihazırda işgücünün %40’ını oluşturuyor.

En büyük Epson ofisleri BAE, Güney Afrika ve Türkiye’de olacak ve Suudi Arabistan Krallığı, Fas, Kenya, Nijerya, İsrail, Kazakistan ve Ukrayna’daki operasyonlarla tamamlanacak. Ayrıca Epson’un bölgedeki bayi ve distribütör ağını genişletme ve geliştirme planları da var.

İlgili Haberler

>> Epson, 40 şehirde 60 köy okulunda eğitime destek oldu

. . . .