Equinix türkiye veri merkezi’ni açtı

Equinix türkiye veri merkezi’ni açtı

PAYLAŞ
Equinix Türkiye, veri merkezi

Küresel ara bağlantı ve veri merkezi, şirketi Equinix Türkiye ’de 2017 sonlarında 373 milyon TL’ye satın aldığı IL2 (IstanbuL2) veri merkezinin açılışını duyurdu.

IL2 veri merkezi, yeni ve yüksek teknolojik altyapıya sahip Uluslararası İşletme Borsası olan veri merkezlerini Avrupa ve Asya arasında stratejik bir köprü rolünde olması nedeniyle ekonomik ve jeopolitik anlamda kritik öneme ve Türkiye’deki en geniş metro ağına sahip İstanbul’da hizmete sunacak. Equinix, 3 Mayıs tarihinde İstanbul Feriye Palace’da Türkiye’deki dijital dönüşüm temalı bir lansman daveti düzenledi. Konuşmacılar arasında Equinix Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Başkanı Eric Schwartz, Equinix Türkiye Ülke Müdürü Mehmethan Şişik, KoçSistem Genel Müdürü Mehmet Ali Akarca ve IDC Türkiye Baş Analisti Eren Eser yer aldı.

Dijital dönüşüm yolculuğuna başlayan bir çok kurum, çoklu BT sistemini, bulut hizmetlerini, ağları, kritik konumları ve ortak ekosistemleri sahip oldukları merkezi BT ve ağ altyapıları nedeniyle entegre etme ve ara bağlantı sağlama hususunda çeşitli sorunlarla karşılaşıyor. Equinix veri merkezleri, inovasyonu destekleyen, işlem hızını artıran ve çok daha geniş faaliyet esnekliği sağlayan ortamlar sunarak dijitalleşmenin avantajlarını ciddi anlamda artırıyor.

Dijital mükemmelliğin global sağlayıcısı Equinix Türkiye ’de:

  • Sunduğu ortak yerleşim veri merkeziyle daha esnek ve daha ekonomik hizmet sunuyor
  • İşletmelerin ölçeklenebilir, yüksek derecede kullanışlı, dayanıklı, düşük maliyetli ve güvenli ara bağlantılı çoklu bulut ortamları yaratmasını sağlayacak uçtan uca kabiliyetler sağlıyor
  • Eşi benzeri görülmemiş altı dokuzluk hizmet sürekliliği sunuyor. Bu sayede Equinix’in tüm dünyadaki 200 veri merkezinin hizmet sürekliliği ortalaması %99.9999’lara ulaşıyor.
  • Güvenlik ve süreklilik çekincelerini gidermek için kapsamlı güvenlik hizmetleri sunuyor (fiziki alan güvenliği, şifre hizmetleri için Equinix SmartKey çözümü, çevresel sorunlara yönelik çözümler, enerjiye erişim, uyum standartları, küresel erişim vb. konularda)
  • Dünya’nın farklı bölgelerinde ödül almış teknik destek kalitesini sunarak çok uluslu şirketlere tutarlı bir deneyim sağlıyor
  • En son teknolojiyi sunarak dijitalleşmenin en gelişmiş olduğu ve işletmelerin birbirleriyle bağlantı kurduğu bir faaliyet ortamı sunuyor.
  • 52 ülkede 9.800 müşteri, 2.900 bulut ve BT hizmet sağlayıcısı, 1.700 ağ sağlayıcısı ve 270.000 ara bağlantıya sahip global ekosisteminin kanıtladığı üzere hizmette global mükemmeliyeti temsil ediyor.

thyssenkrupp asansör Türkiye’de ilk üretim tesisini açtı


CEVAP VER