Ethereum 2022 Tahminleri Büyük Şaşkınlık Yarattı: Bu Seviyeler Gelebilir Mi?

Bitcoin düşüş beklentisi

Dünyanın en büyük kripto para birimleri içerisinde yer alan Ethereum 2022 tahminleri şaşırtmaya devam ediyor. Analistler bu seviyelerin geleceğini tahmin ediyor.

Özellikle 2022 yılı diğer yıllara göre son derece heyecanlı geçiyor. Bitcoin başta olmak üzere tüm kripto para birimleri hızlı bir şekilde hareket ediyor. Bugün baktığımızda Ethereum en fazla zikzak çizen kripto para birimleri içerisinde yer alıyor. 2015 Ağustos ayında sadece 2 TL olarak fiyatlanmıştı.

Bugün baktığımızda Ethereum fiyat bakımından 50 bin 500 TL civarında. Bu fiyatlardan alıcı bulabilen Ethereum için kullanıcılar son derece umutlu. Önümüzdeki yıllarda değerinin çok daha fazla artış göstermesi bekleniyor. Peki 2022 yılı için analistler tarafından nasıl bir beklenti var.

Ethereum 2022 tahminleri

Ünlü analistler Ethereum için 5 bin dolar tahmini yürütüyor. 2022 yılı için bu hedefi tamamlaması an meselesiydi. Birçok analist bu fiyatı 2022 yılında çok rahat bir şekilde geçeceğini tahmin ediyor. Tüm bunlara ek olarak PoS algoritmasına geçiş ile birlikte uzun vadede 60 bin dolar seviyesinin geleceği tahmin ediliyor.

Ethereum 2022 tahminleri

Eth 2.0 ile birçok Ethereum varlığı kilitlenmiş halde bekliyor. Kripto para birimi her güncelleme yaptığında önemli oranda kullanıcı sayısı artış gösteriyor. Ayrıca stake ve madencilik faaliyetlerinde önemli ölçüde artış gerçekleştiğini görüyoruz. Ethereum kurucusu olan Vitalik Buterin blog yazılarında yeni sisteme geçeceklerini belirtti.

Kripto paraların kullanım yaygınlığı artmalı

Kripto para birimlerinin kullanım yaygınlığının artması ile birlikte Ethereum ve diğer tüm dijital varlıklarda önemli ölçüde artış gelebilir. Kurumsal yatırımcıların ilgisini çeken Ethereum aynı zamanda bireysel yatırımcılar için büyük bir öneme sahip. Fakat küresel çapta kullanılabilir olması her şeyden daha önemli.

Bitcoin ve diğer altcoinler için kritik zamanlara giriş yaptık. Regülasyonların artması ve çeşitli düzenleme kararları olumsuz yansıyabiliyor. Önümüzdeki aylar fazlasıyla heyecanlı olacak.

İlgili Haberler:

>> Özel Kripto Para Cüzdanları Kısıtlanıyor: Bir Bu Eksikti

>> Kripto Paralarda Son Hafta Neler Yaşandı? Güzel Haberler Geliyor (21 – 29 Mart)