Özel Kripto Para Cüzdanları Kısıtlanıyor: Bir Bu Eksikti

Türkiye'de bu kriptolara

Özel kripto para cüzdanları ile alakalı kısıtlama kararı alındı. Avrupa parlamentosu izlenebilir bir ekonomi talep ediyor. Hadi gelin konu ile ilgili merak edilen bütün ayrıntılara birlikte bakalım.

Her geçen gün daha fazla yaygın hale gelen kripto para birimleri birçok insan tarafından yatırım yapılabilir olarak görülüyor. Şimdilerde sadece yatırım değil aynı zamanda gündelik hayatın kullanımı için değerli hale geldi. ABD hazine bakanı ve bazı ülkelerin Merkez Bankası başkanları dijital varlıklar hakkında olumlu konuşmaya başladı.

Kripto para piyasalarını olumlu bir şekilde etkileyen kararların alındığı şu günlerde Avrupa Birliği tam tersi yönde hareket ediyor. Konu ile ilgili Avrupa parlamentosu ilginç bir karar aldı. Alınan karar ile birlikte anonim kripto para transferlerinin sona erdirilmesi istendiği belirtiliyor. Bunun amacı ise daha fazla izlenebilirlik.

Özel kripto para cüzdanları yasaklanabilir

Unhosted cüzdan olarak bilinen özel kripto para cüzdanları artık çok daha fazla denetim altına alınacak. Türkiye’nin de dahil olduğu bazı bölgeler ve Avrupa Birliği arasında kripto para transferlerinin yapılmaması isteniyor. Böylece daha fazla vergilendirme yapılması ve kara para aklamanın engelleneceği düşünülüyor.

Özel kripto para cüzdanları

Avrupa Birliği genellikle kripto paralar hakkında çok fazla olumlu düşünmüyor. Bildiğiniz üzere Avrupa birliği içerisinde her şeyin izlenebilir olması şart. Aksi halde vergilendirme pek kolay olmuyor. Tüm bunlara ek olarak kara para aklama faaliyetlerinin önüne geçilmek isteniyor.

Avrupa Birliği kararı kripto para ruhuna aykırı

Avrupa Birliği tarafından alınan bu karar kripto para ruhuna tamamen aykırı. Birçok suçu finanse etmek için dijital varlıklar elbette kullanılıyor. Fakat sırf bu nedenden dolayı kripto para birimlerini yasaklamak Avrupa Birliği için pek olumlu yansıyacaktır. Geleceğin teknolojisi olarak değerlendirilen Blockchain, pek dışlanabilecek türden değil.

Para transferlerinde anonim olmanın tamamen önüne geçmek isteyen Avrupa parlamentosu önümüzdeki günlerde yeni bazı kararlar alabilir. Konu ile ilgili gelişmeler geldikçe hızlı bir şekilde aktarmaya devam ediyoruz.

İlgili Haberler:

>> Metaverse Kripto Paralar Yükselebilecek Mi? Analistler Açıkladı

>> Bu 4 Altcoin Gelecekte Büyük Değere Sahip Olabilir: Metaverse Dokunuşu