Ethereum Direnç ve Destek Bölgeleri: Kripto Para Devi Alarm Veriyor

balinalar bu altcoinlerden

Ethereum direnç ve destek bölgeleri uzman analistler tarafından açıklandı. Özellikle son dönemlerde bu seviyelerin çok daha belirgin bir şekilde ön plana çıktığı görülüyor. Hadi gelin merak edilen ayrıntılara birlikte bakalım.

Dünyanın en büyük kripto para birimleri içerisinde yer alan Ethereum sürekli olarak büyümeye devam ediyor. Bitcoin gibi bir devi bile geçmeye çalışan bu kripto para birimi popülerliğini artırıyor. Özellikle NFT alanında yapılan çalışmalar onun çok daha fazla ön plana çıkmasını sağladı.

Genel olarak bir kripto para piyasası değerlendirmesi yapıldığında yaklaşık olarak yüzde 8 civarında bir düşüş ortaya çıkıyor. Azalan kanal grafiği modeli dikkatli bir şekilde incelenirse alt sınırının 3515 dolar olduğu görülüyor. Buradan aşağı düşmesi aynı zamanda fiyatı çok daha sert hareket ettirecektir.

Ethereum direnç ve destek noktaları

Ethereum öncelikli destek noktası 3515 dolar olarak belirlendi. Eğer bu destek kırılırsa hemen aşağıda 3210 dolarlık bir destek daha bulunuyor. Buralarda kripto para devinin geri dönme ihtimali son derece yüksek. Fakat ani düşüşlerde 2900 dolar düzeyine kadar gerileyebilir.

Ethereum direnç ve destek

Kripto para devinin yukarı yönlü bir gelişme kaydetmesi aynı zamanda bazı dirençler ile karşılaşmasına neden olacak. İlk olarak aşılması gereken direnç 4117 dolar seviyesi. Hemen ardından kripto para devinin sırasıyla 4430 ve 4740 dolar direnç seviyesini aşması gerekiyor. Bu seviyeleri aşarsa çok daha kısa bir süre içerisinde yeni rekorlar kırabilir.

Ethereum için geri sayım başladı

Bitcoin ne yazık ki bir türlü tam olarak yükseliş sağlayamadı. 42 bin dolar düzeyine kadar geriledikten sonra toparlanması uzun sürdü. 50 bin barajını aşamaması ise büyük kaygı uyandırıyor.

Ethereum ne yazık ki Bitcoin ile son derece yakın bir ilişkiye sahip. Eğer Bitcoin yükselmezse bu kripto para devinden yükseliş beklemek doğru olmaz. Peki sizin Ethereum ile ilgili beklentileriniz neler? Yorumlar bölümünden konu ile ilgili fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Bu Metaverse Kripto Paralar Çok Sert Yükseliş Yakalayabilir: İşte Analistlerin Önerileri

>> Binance Yeni Kripto Paralar Listeliyor: İşte Borsaya Gelen Yeni Coinler