Facebook Hesabı Nasıl Silinir?

Facebook Kapatma: Facebook Hesabınızı Nasıl Kapatabilirsiniz?

Facebook ve servisleri, kısa süre önce yaklaşık 7 saat boyunca kullanılamamıştı. Peki Facebook hesabı nasıl silinir, bu konu hakkında bilginiz var mı?

.

Facebook hesabı nasıl silinir, biliyor musunuz? Dünya çapında yaşanan bu kesinti sonrasında her şey normale döndü ve kurum tarafından özür dilendi. Her ne kadar veriler çaldırıldı diye söylentiler çıksa da, bunun da doğru olmadığı resmen açıklandı.

Yine de pek çok kullanıcının bu son gelişmelerden sonra endişelendiğini söylemek mümkün. Bu sebeple de Facebook hesabını kapatmayı düşünenler de var. Peki Facebook hesabı nasıl kapatılır? Asında bunun için birkaç dakikalık işlemle sonuç alabilirsiniz. İşte adım adım detaylar.

Facebook hesabı nasıl silinir? Mobil için…

1. Önce “Ayarlar ve Gizlilik” başlığına tıklayın.
2. “Hesap” başlığının altındaki “Profil Erişimi ve Kontrolü” başlığına tıklayın.
3. Burada “Dondurma ve Sİlme” başlığını göreceksiniz. Buna tıklayın.
4. Burada da “Hesabı Dondur” ve “Hesabı Sil” seçeneklerini göreceksiniz. “Hesabı Sil” seçeneğini işaretleyerek Facebook hesabınızı silebilirsiniz. Bu konuda sizi uyarmayı da ihmal etmeyelim. Eğer bu seçeneği işaretlerseniz, platformdaki tüm mesajlarınız, fotoğraflarınız, paylaşımlarınız ve arkadaş listeniz silinir. Daha sonra geri getiremezsiniz.

Facebook Kapatma: Facebook Hesabı nasıl silinir?

facebook hesabı nasıl silinir

Eğer hesabınızı silip silmeme konusunda bir teraddüt yaşıyorsanız, bir süreliğine platformu kullanmaya ara verebilir yada “Hesabı Dondur” seçeneğini işaretleyerek siz kullanmadığınız esnada hesabınızın tamamen offline olmasını sağlayabilirsiniz. Bu esnada Messenger mesajlaşma uygulamasını kullanmaya devam edebilirsiniz ve eğer hesabınızı tekrar açmak istiyorsanız, size bu seçenekte size böyle bir imkân da sunuluyor.

Facebook hesabı nasıl silinir? Bilgisayar için…

1. Önce sağ üst kısımdaki aşağıya doğru bakan ok işaretine tıklayın ve açılan bardan “Ayarlar ve Gizlilik” seçeneğini işaretleyin.
2. “Ayarlar” başlığına tıklayın.
3. Sol taraftaki “Gizlilik” ibaresine tıklayın.
4. Yine sok taraftaki “Facebook Bilgilerin” ibaresine tıklayın.
5. En altta “Dondurma ve Silme” başlığını göreceksiniz. Ona tıklayın. Buradan isterseniz hesabınızı dondurabilir, isterseniz de kalıcı olarak silebilirsiniz. Silmeyi seçerseniz; arkadaş listeniz, fotoğraflarınız, mesajlarınız ve paylaşımlarınız dahil her şeyin geri döndürülemez bir şekilde silineceğini de hatırlatalım.

Facebook, an itibarıyla hâlâ dünyanın en popüler sosyal medya platformları arasında ilk sırada yer alıyor.

> Gençlerin Tercihi iPhone! İşte Detaylar


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here