Gençlerin Tercihi iPhone! İşte Detaylar

Gençlerin Tercihi iPhone! İşte Detaylar

Gençlerin tercihi iPhone diyebiliriz. En azından Amerikalı gençler için durum böyle. Apple, yakın zamanda iPhone 13 ailesini satışa sunmuştu. Yeni yapılan bir araştırma ise, iPhone serisinin gençler için hâlâ bir numaralı tercih olduğunu gözler önüne seriyor.

.

Yeni bir telefon alırken hepimizin farklı tercihleri, öncelikleri vardır. Kimimiz için pil ömrü önemlidir, kimimiz için kamera, kimimiz için de ekran. Tabii yaş aldıkça, hem bütçe hem de performansa yönelik daha ince ve sık dokumaya başlıyoruz. Gençler tarafında ise, en azından bir kısmında, “Öncelikle iPhone olmalı” düşüncesi hakim. Araştırma firması Piper Sandler’ın Amerika’daki gençler arasında yaptığı bir araştırma da bunu doğruluyor.

Gençlerin Tercihi iPhone

Şirketin 17 Ağustos ile 16 Eylül arasında Amerika’da gerçekleştirdiği araştırma, Amerika’daki gençlerin %87’lik diliminin iPhone ailesinden bir telefon kullandığını ortaya çıkardı. Geçen sene bu oranın %88 olduğu ifade ediliyor. Araştırmanın 44 eyaleti kapsadığını, yaklaşık 10 bin gençten bilgi alındığını ve bu gençlerin yaş ortalamasının da 15.8 olduğunu ekleyelim.

Gençlerin Tercihi iPhone! İşte Detaylar

Peki ya “Amerika’da gençlerin en çok tercih ettiği akıllı saat hangisi?” diye sorulduğunda, ilk sırada bu kez Apple Watch akıllı saati görüyoruz. Gençlerin %20’lik kısmı, 2020’de Apple Watch ailesinden üyeler kullanıyordu. Bu oranın 2021 itibarıyla %30’a yükseldiği aktarılıyor. Açıkçası hem telefon hem de akıllı saat tarafında “Apple” ürünlerinin ön plana çıkması, şirketin kendi ülkesinde gerçekten de güçlü olduğunu kanıtlıyor.

Bu detaylar, Apple’ın yalnızca şu an değil, gelecek için de müşteriler kazandığını gösteriyor. Genç kullanıcılar şimdiden iPhone akıllı telefon, Apple Watch akıllı saat ve pek çok Apple dijital servisini tercih ediyor. Eh, bu tercihlerinden memnun oldukları süreçte, yani yeni yaşlarında da Apple ürünleri kullanmaya devam edeceklerdir. Hatırlarsanız yakın bir zamanda da “Apple’ın oldukça sadık bir kullanıcı kitlesine sahip olduğundan” bahsedilmişti.

Gençlerin Tercihi iPhone: iPhone 13 serisi şu an satışta

Firmanın en güncel telefon ailesi iPhone 13, yakın zamanda satışa sunuldu. En uygun fiyatlı model olarak iPhone 13 mini’yi gösterebiliriz. Ürün, 10.999 TL başlangıç fiyatı etiketine sahip. Serinin en yüksek fiyatlı ürünü ise, 17.999 TL başlangıç fiyatıyla iPhone 13 Pro Max.

Evet, açıkçası bu tip ürünleri ülkemizde satın alabilmek çok da kolay değil. Yine de, ülkemizde sıkı hayranların olduğu da biliniyor.

> Squid Game İlginç Bilgiler: Senaryo Başta İstenmedi, Yönetmen PC’sini Sattı ve Dahası


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here