Facebook Messenger Profil Kilitleme Özelliği Getiriyor! Profiliniz Gizlenebilir Olacak

Facebook çalışanlarının aldığı maaşlar

Facebook Messenger profil kilitleme özelliği çok yakında kullanıcılarla buluşacak. Uzun bir süredir üzerinde çalışılan projelerden bir tanesi olan bu çalışma ile birlikte, sosyal medya kullanımı çok daha güvenli hale gelecek. Peki ne oldu da Facebook böyle bir karar aldı? Dilerseniz hızlıca konunun ayrıntılarına bakalım.

Sosyal medya platformlarında güvenlik en önemli unsurlar arasında yer alıyor. Özellikle de son dönemlerdi güvenliği tehlikeye atan çok fazla olay meydana geldi. Hatırlayacağınız üzere, Hindistan’da küçük bir kız çocuğuna Facebook üzerinden şaka yapıldı. Henüz lise öğrencisi olan bu kız çocuğu, arkadaşları tarafından profili üzerinden çıplak fotoğraflarının paylaşılmasına şahit oldu. Bunun üzerine küçük kız çocuğu intihar etti.

Facebook Messenger profil kilitleme özelliği tacizlerin önüne geçecek

Dünyanın en büyük sosyal medya Platformlardan bir tanesi olan Facebook neredeyse suç merkezi haline geldi. Özellikle de taciz vakalarının çok ciddi oranlarda artış göstermesi ile birlikte, daha tehlikeli bir yer haline geldi. Normal şartlarda arkadaş olan kişilerin birbirlerini ekleyip sohbet ettikleri ve paylaşımlarda bulunduğu Facebook Messenger bu özelliği almak zorunda kaldı. Böylece taciz olaylarının tamamen bitirilmek istendiği söyleniyor.

Facebook Messenger profil kilitleme

Kısaca, sosyal medya platformlarına getirilen bu özellik ile ilgili teknik bilgilendirme yapalım. Facebook profil bölümünün hemen sağ tarafında yer alan üç nokta içerikli kısıma tıklamanız ve profilimi gizle seçeneğini kullanmanız yeterli olacak. Sadece dakikalar içerisinde yapılabilen bu işlem ile birlikte, kendinizi tamamen koruma altına alabilirsiniz. Facebook Messenger profil kilitleme özelliği şimdilik sadece Hindistan’da kullanıma açıldı. Dünyanın en çok taciz vakalarının görüldüğü ülke olan Hindistan için oldukça önemli bir adım diyebiliriz.

Twitter Instagram’a özendi! Twitter Hikayeler özelliği geliyor!

Her yıl Dünya üzerinde milyonlarca hatta yüz milyonlarca insan bir şekilde tacize uğruyor. Bu durum sosyal medya platformları başta olmak üzere herkesin elinden geleni yapması ile aşılabilir. Yapılan tacizlerin çok önemli bir bölümü sosyal medya platformları üzerinden gerçekleştiriliyor. Facebook Messenger profil kilitleme özelliği ise muhtemelen önemli bir koruma sağlayacak. Yapılan açıklamalara göre, yeni özellik bütün dünyaya yavaş yavaş yayılacak. Sizce bu tür özellikler tacizleri engelleyebilir mi? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here