Twitter Instagram’a özendi! Twitter Hikayeler özelliği geliyor!

Twitter Instagram’a özendi! Twitter Hikayeler özelliği geliyor!

Twitter Hikayeler

Popüler mikroblog sitesi Twitter, Instagram’ın çok sevilen özelliğini kopyalıyor. Twitter Hikayeler özelliği çok yakında kullanıma sunulacak.

Jack Dorsey‘in kurduğu Twitter, sürekli yenilik yaparak kullanıcılarının karşısına çıkmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde sadece seçtiğiniz kişilerin yanıtlayabileceği tweet gönderme özelliğini kullanıma sunan Twitter, bugün ise Instagram‘ın çok sevilen özelliğini kopyalayacağını açıkladı. Twitter Hikayeler özelliği olarak geçecek olan bu özellik, aynı Instagram Hikayeler gibi çalışacak. Şimdilik test aşamasında olan bu özelliğin ne zaman resmi olarak herkesin beğenisine sunulacak bilinmiyor.

Twitter Hikayeler özelliği şimdilik test aşamasında!

İtalya’da ve sadece iOS kullanıcıları üzerinde test edilen bu özellik sayesinde kullanıcılar sadece 24 saat boyunca görünebilecek hikayeler paylaşabilecek. Bu hikayelerde tweet, fotoğraf veya GIF paylaşılabilecek.

>> Samsung Galaxy Note 20 hakkında bildiğimiz her şey burada!

Bildiğiniz gibi Instagram’da bazı insanlar Hikaye paylaşıp o hikayeye emoji koyup “yeni post” adı altında duyuru yapabiliyor. Umarız Twitter’ın da böyle seviyesiz bir yere dönüşmemesi için Jack Dorsey, hikayeleri emoji ile kapatma gibi saçma bir özellik sunmaz.

Tweet düzenleme özelliği ne oldu? Twitter’ın böyle bir planı var mı?

Twitter’dan yıllardır tweet düzenleme özelliğini getirmesi bekleniyor. Hatta Kim Kardashian bile bu konu hakkında Jack ile Twitter üzerinde konuşmuştu. Ancak Twitter’ın tweet düzenleme özelliğini getirme gibi bir planı şimdilik yok gibi görünüyor. Hikayeler özelliğine odaklanarak rakipleri Facebook, Messenger ve Instagram’ın gerisinde kalmak istemeyen Twitter’ın bir sonraki yenili merakla bekleniyor.

>> Facebook Avatarı Nasıl Yapılır? Kendinizi İfade Etmenin Yeni Yolu

Şimdilik belli başlı kullanıcılarda test edilen Hikayeler özelliğinin yaz ayları başladığı gibi tüm kullanıcıların beğenisine sunulmasını bekliyoruz. Yaz aylarında sosyal medya platformlarının artan kullanıcı sayısını düşünecek olursak, Twitter bu fırsatı kaçırmak istemeyecektir.


CEVAP VER