Final Fantasy 16 PC’ye Gelecek mi? İlginç Bir Cevap Var

Final Fantasy 16, bir süredir PC oyuncularının merakla beklediği oyunlardan bir tanesiydi. Peki oyunu gerçekten de bilgisayarlarımızda oynayabilecek miyiz? Bu konuda yapımcı Naoki Yoshida’nın şakayla karşılık bir cevabı var. Final Fantasy 16 PC sürümü, şu an için bir hayalden öte değil.

Final Fantasy 16 PC’ye gelmeyecek. En azından şu an itibarıyla tablo bunu gösteriyor. Aslına bakarsanız bu, bazı oyuncular için şaşırtıcı. Zira Square Enix firması, 2021’de yayınlanan tanıtım videosunda, bu oyunun PC’ye de geleceğini ifade etmişti. Gerçi daha sonra bu ibare geri çekilmiş ve konu hakkında başka bir bilgi verilmemişti. Belli ki bu fikirden vazgeçilmiş.

Oyunun yapımcılarından olan Naoki Yoshida, Japon websitesi Nico Video’ya konuştu ve Final Fantasy 16 PC versiyonunun gündemde olmadığını belirtti:

“Kimse Final Fantasy 16 PC versiyonunun çıkacağı konusunda tek kelime etmedi. Neden 6 ay sonra PC versiyonu çıksın ki? Bu konuda endişelenmeyin ve bir PlayStation 5 oyun konsolu alın (gülüyor). Üzgünüm, biraz ileri gittim sanırım. Elimizden gelenin en iyisini yaptık, lütfen beklemede kalın.”

FF 16, ilk 6 aylık dilimde Sony’nin PlayStation 5 platformuna özel olacak

Evet, yapılan anlaşmalar gereği, oyunun çıkış gününden itibaren ilk 6 aylık süreçte yalnızca PS5’te oynama şansınız olacak. Bu exclusive, yani platforma özel dönem tamamlandıktan sonra oyunun farklı bir platforma daha gelmesi bekleniyor. Bu da yeni nesil Xbox olabilir.

FF16, bir aksilik olmazsa 22 Haziran itibarıyla PS5 oyuncularının beğenisine sunulacak. Aksiyon RPG türündeki yapım, yalnızca senaryo moduna sahip ve bünyesinde çoklu oyuncu modları bulundurmuyor. Oyunun hem dijital sürümle hem de fiziksel koleksiyonluk versiyonlarla satışa sunulacağını da hatırlatalım.

İlgili Haberler

>> HP, CES 2023’de yeni nesil hibrit yaşam ve oyun deneyiminin kapılarını araladı