Haftalık Telefon Haberleri (5 Ocak 2023-12 Ocak 2023)

Haftalık Telefon Haberleri

Haftalık telefon haberleri yazımızda, bu hafta yeni gelişmelere şahit olduk. İşte son günlerde güncemde olan gelişmeler.

Akıllı telefonlarda yeni bir çağın kapısındayız diyebiliriz. Çünkü son 5 yıl içerisinde üretilen akıllı telefonlar arasında çok büyük fark var. Söz konusu tasarımlar hala stabil kalmış değil. Hala her geçen gün daha farklı tasarımlar karşımıza çıkıyor. Son yıllarda bir hayli revaçta olan katlanabili­r akıllı telefonlar, sektöre yön verece­k gibi görünüyo­r. Katlanabili­r telefonların yanı sıra farklı konsept tasarımlar da karşımıza çıkıyo­r. Bunun yanı sıra geçtiğimiz hafta içerisinde çok sayıda akıllı telefon hakkında Akıllı gelişmeler, sızıntılar gerçekleşti. İşte bir hafta içerisinde karşımıza çıkan haftalık telefon haberleri.

Haftalık Telefon Haberleri (5 Ocak 2023-12 Ocak 2023)

Xiaomi Leica Ortaklığı İle Piyasayı Sallamaya Devam Ediyor!

Haftalık Telefon Haberleri

Haftalık Telefon Haberleri haberimizin ilk haberinde Xiaomi 13S Ultra karşımıza çıkıyor. İlk olarak arka tarafında üçlü kamera kurulumu ile gelmesi beklenen Xiaomi 13S Ultra modeli, tüm lensleri Leica imzası ile sunacak. İddialara göre 1” boyutunda devasa sensör ile karşımıza çıkacak olan Ultra modeli, Barselona’da gerçekleşecek olan Mobil Dünya Kongresi’nde (MWC) sevenlerinin beğenisine sunulacak.

Xiaomi 13 Lite Ortaya Çıktı: Uygun Fiyatlı Amiral Gemisi!

Xiaomi 13 Lite

Xiaomi 13 Lite modeli, 2210129SG  model numarası ile karşımıza çıktı. Söz konusu model hakkında ortaya çıkan ilk ayrıntıları değerlendirdiğimiz zaman, geçtiğimiz aylarda piyasaya sürülen Xiaomi 12 Lite 5G NE olarak adlandırılan New Edition modeline bir hayli benzediğini görmekteyiz. Tasarım olarak incelediğimizde ise Xiaomi 13 ve 13 Pro modellerine oldukça benzemekte. Özellikle ön panelinde ince çerçevelerin yer alması, söz konusu modelin, amiral gemisi bir akıllı telefon havası vermesini sağlamış.

Oppo Reno 8T Sızdırıldı: Serinin Uygun Fiyatlısı!

Oppo Reno 8T

Cihazın ilk olarak tasarım ayrıntılarını incelediğimizde, ön panelinde damla çentikli kavisli bir ekranın yer aldığını görmekteyiz. Bu ekranın 120 Hz tazeleme oranına sahip olacağı tahmin ediliyor. Ayrıca 6.67 inçlik bir boyuta sahip olacağını da belirtelim. Genel olarak ekran tasarımı değerlendiğimizde, AMOLED bir panelden yararlanıldığı için, renk doğrulu tarafında beklenen performansı karşılayacağını tahin ediliyor. Görünüşünü dertlendirdiğimizde ise kavisli ekran ve ince çerçevelere sahip olduğu için hoş durduğunu söyleyebiliriz.

Oppo A56s Piyasaya Sürüldü: 3.500₺’lik Canavar!

Oppo A56s

6.56 inçlik damla çentikli tasarım ile gelen model, 720p çözünürlük ve 90 Hz tazeleme oranına sahip. Söz konusu ekranın her ne kadar çözünürlüğü düşük olsa da, kendi segmnetindeki tüm telefonlar ile hemen hemen aynı olduğunu söyleyebiliriz. Aynı zamanda rakiplerine göre 90 Hz’lik tazeleme oranına sahip olması da önemli bir avantaj.

Realme GT Neo 5 Hızlı Şarj Desteği İle Sızdırıldı!

Realme GT Neo 5

Realme GT Neo serisinin beşinci modelini piyasaya sürecek. Serinin önceki modelleri, orta segmentin üst basamaklarına hitap eden modeller olarak karşımıza çıkıyordu. Serinin yeni modelinde ise GT Neo serisinin sınıf atladığını söyleyebiliriz. Çünkü artık amiral gemisi işlemcisine sahip bir model bizleri bekliyor. Realme GT Neo 5 modelinin Ekran tarafında delikli panel tasarımına sahip olacak model 1.5K olarak tanımlayabileceğimiz, 1240p çözünürlük ile gelecek. Ayrıca bu ekranın 120 Hz tazeleme oranına sahip olacağı da biliniyor.

Galaxy S23 Ultra Ön Kamera ile Fark Atacak!

Haftalık Telefon Haberleri yazımızın son haberinde Galaxy S23 tanıtım tarihi karşımıza çıkıyor. İddialara göre Samsung Galaxy S23 Ultra modelinin öne çıkacağın en önemli özelliklerden biri de ön kamera performansı olacak. Ön kameranın düşük ışık performansının, arka kamera kadar iyi olacağı tahmin ediliyor. Bununla beraber piyasadaki amiral gemisi olarak tabir ettiğimiz güçlü modellerden daha iyi lense olacağı da kağıt üzerindeki verilerde saptanmış durumda. Ortaya yapay zeka girdiğinde farklıklar olacaktır. Fakat kağıt üzerindeki verilere göre Dünya’nın en iyi ön kamerasına sahip akıllı telefonu bizleri bekliyor.

İlgili Haberler

>> Samsung Galaxy S23 Unpacked İçin Resmi Tarih Verildi!