Fitbit Horlama Tespiti Özelliğini Cihazlarına Ekleme Üzerinde Çalışıyor

Fitbit cihazlar yakında horlama tespiti özelliği sunmaya başlama üzerinde çalışıyor. Özellikle birçok insan için büyük bir sorun olan horlama üzerinde de çalışmak için hazırlık içinde. 

Egzersiz ekipmanı ve etkinlik izleyicisi cihazları ile tanınan Fitbit özelliklerini geliştiriyor. Kısacası firmanın yakın gelecekte ürünlerine horlama ve gürültü tespiti özelliği ekleyeceği ortaya çıktı. Bu özellikle birlikte marka ürünlerine kendilerini takip edebilecekleri yeni seçenekler sağlayacak. Böylece kullanıcılar belki de haberdar olmadıkları konularda sağlıklarını takip edecekler.

Ortaya çıkan raporlar bu gelişme hakkında detayları bize sağlıyor. Google Play Store’daki Fitbit uygulamasının en son sürümünün derlemesini çözen araştırmacılar bu raporu hazırladı. Ortaya çıkan bilgiler Fitbit cihazların horlama dahil ortam gürültülerini dinleyeceğini gösteriyor. Bu konudaki ilk endişe konusu tabii ki pil ömrü. Ne var ki bundan kötüsü bir cihazın gece boyu uykunuzda sizi dinleyecek olması.

Raporda yer alan bilgiler, özelliğin Horlama ve Gürültü Tespiti olarak adlandırıldığını ve “sizden veya yanınızdaki birinden gelen horlamalar dahil gürültüyü” izlediğini söylüyor. Yazılım gürültü seviyesini analiz ediyor ve horlamaya özgü sesleri tespit etmeye çalışıyor. Fitbit, temel gürültü seviyesinden daha yüksek bir gürültü olayı algıladığında, horlamayı mı yoksa başka bir şeyi mi algıladığını belirlemeye çalışıyor.

Ortaya çıkan Fitbit horlama tespiti şarj ömrünü ciddi oranda etkileyecek

Eğer odada birden fazla kişi uyuyorsa cihaz bunu tespit etme becerisinde değil. Eğer özelliği denemek istiyorsanız yalnız uyumalısınız. Sürüm notları ayrıca bu tespiti engelleyecek diğer seslerin olmaması gerektiği konusunda uyarıyor. Eğer bir şeyler izleyerek ya da dinleyerek uyuyorsanız bu özellik işlevsel değil. Ayrıca Fitbit bu özelliği kullandığınız gecelerde şarjın en az yüzde 40 olmasını öneriyor. Bu da özelliğin şarjı ciddi anlamda etkileyeceğini gösteriyor.

Notlar, kullanıcıların horlama ile ilgili bilgilerle ne yapması gerektiğini göstermiyor. Lakin, horlama ve buna yol açabilecek koşullar uyku kalitesini düşürüyor. Bu yüzden bunun farkında olmak da önemli bir bilgilendirme. Sonuçta kullandığımız cihazlar gün geçtikçe kendimizi hiç olmadığı kadar yakından tanımamıza yarar sağlıyor.

Diğer haberler:

>> OPPO Enco Free2 Fiyatı ve Özellikleri İle Çok Şaşırttı: Kablosuz Kulaklıkta Devrim Gibi Gelişme

>> Android Güvenli Mod Hakkında Merak Edilen Herşey: Nasıl Kullanılır Ve Ne İşe Yarar