FTX İddiaları Kripto Para Dünyasını Çalkalamaya Devam Ediyor

Kripto endüstrisine yaptırım

FTX iddiaları kripto para dünyasını büyük oranda çalkalamaya devam ediyor. Peki bu defa ne oldu?

Dünyanın en büyük kripto para borsaları ciddi sorunlarla karşı karşıya. Bunlar sadece kripto paraları ilgilendirmiyor. Aynı zamanda bu alanda yatırım yapan birçok kişinin canını yakıyor. Konuyla ilgili ortaya çıkan bazı yeni detaylar durumu daha işin içinden çıkılmaz hale getirdi.

FTX kurucusu tartışmaların odağında yer alıyor. The Block isimli bir internet sitesinin aslında onun tarafından fonlandığı ortaya çıktı. Normal şartlarda The Block ismindeki bu internet sitesi tamamen bağımsız olduğunu iddia ediyordu. Fakat ortaya çıkan detaylar bunun tam tersini gösterdi.

FTX iddiaları kripto güvenilirliğini zedeliyor

Bahsi geçen internet sitesi kripto paralar ile ilgili haberler yayınlıyor. Tamamen dijital varlıklara odaklı olan bu internet sitesi aslında FTX tarafından fonlanıyordu. Bu durum beraberinde tarafsız olamayacağını göstermiş oldu. Hatta yazarların ve içerik üreticilerinin bile FTX ile bağlantılı olduğu ortaya çıktı.

FTX iddiaları kripto

The Block isimli internet sitesinin CEO’su Bankman-Fried kontrolünde olan şirketlerden çok ciddi oranda ödeme aldı. Bu durum tarafsızlığını neredeyse tamamen bitirmiş oldu. Hatta konuyla ilgili ortaya çıkan detaylara baktığımızda Ocak 2022 tarihinde 16 milyon dolarlık bir ödeme aldığı bile söyleniyor.

FTX büyük sarsıntılar yaratmaya devam ediyor

Ünlü kripto para borsası çok ciddi sarsıntılar yaratmaya devam ediyor. Bitcoin başta olmak üzere birçok kripto para biriminin yavaş yavaş düşüşe geçmesi beraberinde iflasları getiriyor. FTX bunlar içerisinde belki de en büyük olanı. Son derece devasa bir platform olan FTX iflasını açıkladı ve böylece büyük bir mağduriyet yarattı.

FTX iddiaları kripto para dünyasını bir süre daha meşgul edecek gibi görünüyor. Özellikle bu borsa ile ilişkili olan platformlar mercek altında. Konuyla ilgili gelişmeler geldikçe hızlı bir şekilde aktarmaya devam ediyoruz.

İlgili Haberler:

>> Kripto dolandırıcılığı nedir? Kripto dolandırıcılığını güvenle yönetmenin yolları

>> Türkiye’de Bu Kriptolara Büyük Yatırım Var: İşte En Sevilen Kripto Paralar