Fujitsu, Blockchain fikirlerini hayata geçiriyor

Fujitsu, Blockchain fikirlerini hayata geçiriyor

PAYLAŞ
Fujitsu, Blockchain

Fujitsu, Minimum Uygulanabilir Ürünün (MVP) geliştirilmesine olanak tanıyan yeni, son derece hızlı bir blockchain üretim çerçevesinin kullanılabilirliğini duyurdu. Teklif, yeni blockchain geliştirme sürecini başlatmak isteyen veya mevcut blockchain projelerinin riskini azaltmak isteyen kuruluşlara yönelik olarak Blockchain Proof of Business hizmet verecek.

Bu kavramın temelini, Fujitsu ve müşterilerinin blockhain veya diğer DLT tabanlı yeni iş fikirleri ihtiyaçları oluşturuyor. Bir haftalık bir değerlendirme sonucunda tam ölçekli bir uygulama potansiyeline sahip bir iş süreci tanımlanıyor.

Blockchain Proof of Business yaklaşımı, bir Kavram Kanıtı’nı (PoC) taahhüt etmeden önce, blockchain projelerinin verebileceği potansiyel zararı önlüyor ve iş değeri yaratmaya odaklanıyor.

Blockchain PoB fikri ile, paydaşlar Hyperleger Fabric uygulamasının potansiyelini yaratabiliyor ve doğrulayabiliyorlar. MVP ilkeleri kullanılarak geliştirilmiş uygulama sayesinde gereken değer yaratılırken, insanların kullanmaya istekli olmaları, erken adapte olanların sadakatini sürdürmek için gelecekteki potansiyelleri göstermeleri ve gelecekteki gelişimi yönlendirecek bir geri bildirim döngüsü sunma kavramları göz önünde bulunduruluyor.

Fujitsu, blockchain konusunda 50’ye yakın patente sahip

Değerlendirmeler, Fujitsu’nun kanıtlanmış İnsan Odaklı Deneyim Tasarımı (HXD) hızlı dönüşüm metodolojisinin içinde olan olan içgörüler, fikirler ve teknik bilgi birikimi getiren Fujitsu’nun küresel blok zinciri uzmanları tarafından yönetiliyor. Fujitsu tarafından Japonya’da yüzlerce müşteri dijital dönüşüm projesinde geliştirilmiş ve kanıtlanmış olan HXD, yeni çerçeveyi denetleyen Brüksel’deki Blockchain İnovasyon Merkezi de dahil olmak üzere Fujitsu’nun küresel Dijital Dönüşüm Merkezleri ağındaki temel platformu oluşturmaktadır.

DLT’lerde dünya lideri ve blockchain konusunda 50’ye yakın patente sahip Fujitsu, Hyperledger Fabric’e vurgu yaparak, DLT’lerin gelişimini derinden etkiliyor. Hyperledger Fabric, iş uygulamaları için sektörler arası gelişmiş kurumsal yazılımlar geliştiren bir konsorsiyum olan, Linux Foundation tarafından barındırılan Hyperledger projelerinden biri ve blockchain framework uygulamasıdır. Fujitsu, Premier üyedir, Yönetim Kurulunda yer alır ve Hyperledger’in teknik direksiyon komitesi üyesidir. Diğerleri Premier üyeleri Intel ve Deutsche Börse’yi kapsar.

Hyperledger, The Linux Foundation’ın ev sahipliğinde bir projedir ve Fujitsu; kurumsal müşteriler için Hyperledger Fabric’e dayanan çeşitli ortak konsept kanıt (PoC) projeleri üzerinde çalışmaktadır. Ortak amaç, kullanım durumlarının iş değerini sağlamak ve PoC’lerin ötesine hızla ilerlemeyi sağlamaktır. Block chain için Fujitsu vizyonu bundan daha da ileriye taşımaktadır. Hyperledger Fabric’in kurumsal sınıfta bir blockchain çerçevesi oluşturmak için sağladığı avantajlara odaklanıyor. Bu hedefe destek olarak Fujitsu, artık kullanıma hazır bir “Blockchain a Service” olan Block chain Platform Service’i sağlıyor.

Fujitsu beş günlük hızlı üretim programı EMEIA’da hemen mevcut olup konsept fiyatları 9,900 Euro’dan başlıyor.

KOBIL mPower için 2 milyon 200 bin satır kod yazıldı


CEVAP VER