Galaxy Note serisi tarih mi oluyor. İşte tüm detaylar!

Galaxy Note serisi tarih mi oluyor. İşte tüm detaylar!

galaxy s21 S pen desteği
Google News Abone Ol

Aylardır Galaxy S21 serisinde S Pen desteği olup olmayacağı ile alakaları dedikodulara Samsung’dan cevap geldi. İşte tüm detaylar.

Samsung, Galaxy Note serisinde kullandığı S Pen desteğini, yavaş yavaş diğer modellerinde de uygulamaya başlıyor. Geçtiğimiz aylarda S21’in S Pen desteği olacağına dair birçok söylenti ortaya çıkmıştı. Fakat Samsung tarafından bu konu ile alakalı herhangi bir açıklama gelmemişti. Samsung Electronics başkanı TM Roh, 2021’den itibaren S Pen hakkında ve kullanılacak yeni teknolojiler hakkında açıklamalarda bulundu.

Galaxy S21 S Pen desteği ile gelecek!

Bildiğiniz üzere Galaxy Note serisi, S Pen teknolojisinden dolayı birçok kullanıcı tarafından çok sevilmekteydi. TM Roh’un açıklamalarına göre S Pen desteği, Galaxy Note serisi harici diğer Samsung modellerine de eklenmeye başlanacak. Bu durum, Samsung’un Note serisi satışlarını olumsuz etkileyecek gibi duruyor. S Pen desteği eklenecek olan ilk modeller Galaxy S21 serisi olacak. Üçlünün S21 Ultra modeline S Pen desteği gelip gelmeyeceği konusunda herhangi bir açıklama yok.

Galaxy S21 S Pen desteği

Roh’un açıklamalarına göre, S Pen’i Galaxy S21 dışında modellerde de göreceğiz. 2021 yılında katlanabilir modellerden birinin S Pen desteğinin olacağını açıkladı. Geçmiş haberleri incelediğimizde bu modelin Z Fold 3 olduğunu kolaylıkla söyleyebiliriz. Çünkü Samsung, katlanabilir telefonunda S Pen desteğini sunabilmek için çok uğraşmıştı. Bunu ilk kez Z Fold 2 modelinde denemişti. Fakat katlanabilir modellerde kullanılan ekran paneli, S Pen’e dayanamayacak kadar hassas olduğu için maalesef Z Fold 2’ye S Pen desteği getirilemedi. Fakat Samsung’un Z Fold 3 modeline S Pen desteği getirmesi için uzun süredir çalıştığı sızdırıldı.

galaxy s21 S pen desteği

Samsung Electronics başkanı, katlanabilir modellerin daha uygun olması için büyük adımlar attığını da duyurdu. Bunun için Z Fold 2 ve Z Flip 5G modellerini örnek gösterdi. Z Fold 2 modeli 1.999$ fiyat etiketine sahipken, Z Flip modelinin ise 1.449$ değerinden satışa sunulduğunu söyledi. Yalnızca bununla sınırlı kalmayıp dönem dönem indirim yapıldığını da belirtti. Bu sayede katlanabilir telefonların her bütçeye uygun olması için çalışmaların sürdüğünü de ekledi.

2021 yılında, Galaxy Note serisi haricinde, Galaxy S21’de ve Galaxy Z Fold 3 modellerinde S Pen desteği göreceğimiz kesinleşti. Fakat bunların dışında herhangi bir model S Pen desteğine sahip olacak mı henüz belli değil.

İlgili Haberler

>> Samsung Galaxy S21 + kanlı canlı görüntülendi!

>> Samsung Galaxy M12 GeekBench’te görüldü!

 


CEVAP VER