Galaxy S23’te Hangi İşlemci ve Ekran Koruma Teknolojisi Olacak?

Samsung Galaxy S23 ailesinin resmi olarak görücüye çıkmasına 1 haftadan az bir süre kaldı. Peki bu telefon ailesinde hangi işlemci ve hangi ekran koruma teknolojisine yer verilecek, biliyor musunuz? Görünüşe göre bu kez Exynos’lu modeller olmayacak…

Samsung Galaxy S23 ailesinde, Qualcomm’un güncel üst seviye Snapdragon işlemci çözümü tercih edilecek. PhoneArena’daki bilgilere göre şirket, tüm pazarlarda kullanılmak üzere Qualcomm’un Snapdragon 8 Gen 2 çözümünde karar kıldı. Tabii bu, Samsung’un da bazı özelleştirmeler gerçekleştirdiği bir “custom” çipset – işlemci olacak.

Bildiğiniz gibi firma, daha önceki modellerinde, farklı pazarlar için Exynos çipset – işlemci çözümünü de sunardı. Bir yanda Qualcomm, bir yanda da Exynos. Hatta iki farklı versiyon arasında performans karşılaştırmaları da yapılırdı… Gelen son bilgilere göre Samsung, Exynos varyantı hazırlamayacak ve sadece Snapdragon ile yol alacak.

Galaxy S23'te Hangi İşlemci ve Ekran Koruma Teknolojisi Olacak?

Ekran koruma teknolojisi tarafına geldiğimizde ise, yine bir “ilk”in tercih edileceğini söyleyebiliriz

Samsung Galaxy S23 ailesi, ekran koruma teknolojisi olarak Corning’in en güncel ve en güçlü çözümü Gorilla Glass Victus 2’yi kullanacak. Bu bilgi, bizzat Corning tarafından da doğrulanmış durumda.

“Peki Victus 2 ile neler sunuluyor?” derseniz, kısaca özetleyebiliriz..

Örneğin, bu yeni seri, düşmeler sonucunda oluşabilecek hasarların önemli ölçüde önüne geçilmesi için hazırlanan bir seri. Çok pürüzlü yüzeylere 1 metre yükseklikten düşerse ya da az pürüzlü yüzeylere 2 metre mesafeden düşerse, neredeyse hiç hasar oluşmayacak.

Yetkililer, Victus 2’nin üretim sürecinde, tüketicilerin daha önce kullandığı ve artık geri dönüşüm sürecine dahil olmuş malzemelerin de kullanıldığını ve bu sayede çevreci bir çözüm olduğunu da ifade ediyor.

Galaxy S23, S23 Plus ve S23 Ultra’dan oluşan aile, 1 Şubat’ta gerçekleştirilecek The Unpacked etkinliğiyle görücüye çıkarılacak. Ailede özellikle hem 200MP sensöre hem de kalem desteğine sahip Ultra modelinin ön plana çıkması bekleniyor.

Şu an pek çok ülkede ön sipariş süreçleri başladı bile. Açıkçası biz de ülkemizde nasıl bir fiyatlandırmanın yapılacağını merakla bekliyoruz.

İlgili Haberler

>> Katı Haldeyken Sıvılaşan Robot, Kafesten Kaçtı! Terminator Gibi!