Samsung Galaxy S23 Ultra Kamera ve Pil Detayları Belli Oluyor

Samsung onarım modu

Samsung‘un sıradaki amiral gemisi modellerinden bir tanesi olması beklenen Galaxy S23 Ultra’yla ilgili yeni söylenti bilgiler geldi. Bilgiler arasında hem kamera hem de pil tarafından detaylar var.

Samsung Galaxy S23 Ultra akıllı telefon, 200MP değerde ana kamerayla gelebilir. Bu, özellikle mobil fotoğrafçılık tarafında yeni bir seviyenin habercisi gibi. Öte yandan, diğer üreticilerle rekabetin artacağının da bir işareti. Örneğin Xiaomi, yakın zamanda 12T Pro modelini tanıtmıştı. Bu modelde de 200MP kamera mevcut.

Kamera tarafındaki bir diğer detay ise, daha iyi görüntü kalitesi sunabilen bir telephoto kamera sisteminin kullanılacağı. S23 Ultra, muhtemelen 3X ve 10X zoom gibi detaylar sunacaktır, bunlar zaten yeni değil. Merak edilen, zoom yaptıkça görüntü kalitesinin nasıl olacağı… Söylentiler, S22 dönemine kıyasla bu kez daha net görüntülerin elde edilebileceğini işaret ediyor.

Tabii renk şeması ve yapay zekâ algoritmasında da daha iyi fotorğaf ve videoların elde edilebilmesi için bir takım güncellemelerin yapılacağı konuşuluyor.

Samsung Galaxy S23 Ultra Kamera ve Pil Detayları Belli Oluyor

Galaxy S23 Ultra, muhtemelen pil kapasitesinde değişik bir hamle yapmayacak

Söylentilere göre bu telefon, S22 Ultra ile benzer tasarım hatlarına sahip olacak. Samsung’un ciddi farklılıklar içeren dokunuşlar yapması beklenmiyor.

Ürün, muhtemelen 5000mAh pille gelecek, ki bu da S22 Ultra’daki değerle aynı. Muhtemelen hem kablolu hem de kablosuz olarak hızlı şarj özelliği sunulacaktır. Ayrıca akıllı saat ve diğer akıllı telefonların kablosuz şarj edilebilmesi için yeni ters şarj özelliği de bekleniyor.

Bir de çipset tarafında söylenti var. Qualcomm’un önümüzdeki ay Snapdragon 8 Gen 2’yi tanıtması bekleniyor. İşte bu çipset, en azından bazı pazarlarda yeni Samsung telefonun bünyesinde yer alabilir. Bu da ürünün oyun ve uygulama çalıştırma tarafında pazarın en iddialı modellerinden bir tanesi olacağı anlamını taşıyor. Zaten bunu tahmin etmek zor olmasa gerek.

Kısa bir süre önce, bir Geekbench performans testi görüntüsü internette yayınlanmış ve bu testin, Snapdragon 8 Gen 2’li Galaxy S23 Ultra’ya ait olduğu iddia edilmişti. Bu tabloya göre telefon, tek çekirdekte 1521, çoklu çekirdekte de 4689 puan elde etmişti.

 

İlgili Haberler

>> Apple mı, Samsung mu, Xiaomi mi? Sadece 1 Tanesi Büyüme Gösterdi