Samsung Galaxy S23 Ultra, Rakipsiz Ekranla Gelebilir! Neden mi?

Samsung Galaxy S23

Güney Koreli Samsung‘un sıradaki amiral gemisi akıllı telefon serisinde olması beklenen Galaxy S23 Ultra ile ilgili dikkat çekici söylenti detaylar geldi. En iyi ekran deneyimini yaşayabiliriz. İşte detaylar.

Twitter’daki RGcloudS hesabı, teknoloji dünyasından çeşitli sızıntı ve söylenti bilgileri paylaşan bir hesap. Son verdiği bilgiler, Galaxy S23 Ultra’nın ekran kısmıyla ilgili.

Belirttiğine göre Galaxy S23 Ultra’nın ekranı, sektörün en parlak ekranı olarak teknoloji severlerle buluşabilir. Öyle ki maksimum değer olarak 2150 nit değerinden söz ediliyor. Bu özellikle dış mekânlarda, yoğun güneş ışığı altındaki kullanımlarda dahi daha net görüntüleme anlamını taşıyor. Tabii şu an bir söylenti üzerine teorik olarak konuşuyoruz.

Bu arada, iPhone 14 Max modelinde zirve noktası olarak 2000nit parlaklık değerinin olduğunu söyleyelim. Yani söylenti detaylar gerçeğe dönüşürse, S3 Ultra’nın iPhone 14 Pro Max’i geride bırakacağı açık.

Samsung Galaxy S23 Ultra, Rakipsiz Ekranla Gelebilir! Neden mi?

Peki Galaxy S23 Ultra’da başka ne gibi özellikler olabilir?

Galaxy S23 Ultra’da 6.8 inç değerde büyük bir ekranın olması bekleniyor. Amoled ekran teknolojisinin kullanılması muhtemel bu ekran, QHD+ çözünürlük ve 120Hz tazeleme değeri gibi gelişmiş detaylarla gelebilir. Böylece hem film izleme hem de oyun oynama tarafında net ve akıcı görüntülerle karşılaşmamız mümkün olabilir.

Peki ya işlemci tarafında ne olacak diye merak ediyorsanız, Qualcomm’un üst seviye çözümlerinden Snapdragon 8 Gen 2’nin ismi geçiyor. Eh, bir amiral gemisi modelde de böyle güç bir işlemci olmalı zaten. 4nm olarak üretilen model, önceki nesle kıyasla daha yüksek performans sunarken daha az güç tüketimini hedefliyor.

Ek olarak, bu telefonda 12GB RAM ve 512GB dahili depolama faktörleri de olabilir. Günümüzde 128GB ve 256GB gibi seçenekleri amiral gemilerinde görüyoruz. Başlangıç olarak 512GB depolama sunulursa bu da çok iddialı olur.

Arka tarafta dörtlü kamera sisteminden söz ediliyor, ki ana kameranın da 200MP olduğu söyleniyor

Samsung, kamera tarafında da iddialı markalardan bir tanesi. 200MP kamera yardımıyla fotoğraf ve video çekimleri tarafında gelişmiş çözümler sunulabilir. 4K 60FPS video, 8K video, ultra geniş açılı çekim ve makro çekim gibi pek çok detay olacaktır.

Tabii ki güçlü bir pil ve hızlı şarj desteği gibi özelliklerin olması da büyük olasılık. Yeni detaylar oldukça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

İlgili Haberler:

>> Siber Güvenlik Zafiyetlerine Karşı Verinin, Yönetilebilen Hizmetlerle Kaynağındayken Korunması