Geleceğin Teknolojileri Yerini Alıyor

Bu yıl 15. si düzenlenecek CeBIT Bilişim Eurasia 11-14 Eylül 2014 tarihleri arasında  sektörün tüm bileşenlerini bir araya getirecek.

Bilişim ve iletişim teknolojilerinin Avrasya‘daki 1 numaralı platformu olan ve sektörleriyle belirli pazarların ihtiyaçlarını karşılayan CeBIT Bilişim Eurasia, katılımcı ve ziyaretçileri bilişim ve iletişim teknolojilerinin tedarikinde söz sahibi olan karar vericilerle bir araya getirecek.

Fuar katılılarının hızla sürdüğü bu dönemde avantajlı yerlerin hızla tükenmekte olduğunu söyleyen Hannover Messe Genel Müdür Yardımcısı Murat Özer, bu yıl Eylül ayında düzenlenecek olan CeBIT Bilşim Eurasia ve CeBIT Global Konferansın hem yurt dışından hem de yurtiçinden yoğun ilgi gördüğünü, fuara ve konferansa altı aydan fazla zaman olmasına rağmen etkinliğin ekonomik dalgalanmadan etkilenmediğini belirtti.

home-phone

Bu yıl fuarda ilk kez tanıtılacak ürünler arasında; suyun altında günlerce kalmasına rağmen dokunmatik özelliğini kaybetmeyen cihazlar,dünyanın ilk tüm talepleri tek cihazla sunan santral sistemleri ,zamandan tasarruf ettiren dokümantasyon  sistemleri, bitmeyen kartuş dolum sistemleri  gibi daha pekçok ürün ve marka fuarda yer alıyor…

İşletmelerin tümleşik iletişim ihtiyaçlarının her geçen gün giderek arttığı günümüzde, ENN Tel’in distribütörlüğünü yaptığı, VoIP teknolojilerini birleştiren yenilikçi ürün ile artık işletmeler ofis telefonları ile konuşurken mobil cep telefonlarının da bu sisteme entegre olarak şirket içi ve dışı telefon görüşmelerini de merkez santral üzerinden yapabilecek.

PP803

Ofis iletişiminin tüm ihtiyaçlarını bir platformda sağlayan ürün ile işletmeler ekonomik faydanın yanı sıra tek bir platformdan yönetmenin kolaylığını yaşayacak. IT uzmanlarının kendi telefon altyapısını yönetmesini sağlayarak, diğer yönetim uzmanlıklarına ilave etmesini amaçlayan, ENN Tel ürünün çözüm ortakları ve IT yöneticileri tarafından kullanılırlığını artırmak ve daha fazla işletmeye katma değer kazandırmak için fuara katılacak.

Noya Bilgisayar tarafından ziyaretçilere tanıtılacak Datavan Cubee 615 POS terminalinin sergileneceği akvaryum standı da katılımcıların ilgi odağı olacak. 4 gün boyunca suyun içerisinde kalan ve üzerine sürekli su püskürtülen cihaz kesintisiz dokunmatik hızı etkilenmeden çalışmaya devam etti. Noya Bilgisayar bu ve bunun gibi pek çok ürünüyle bu yıl da fuardaki yerini alacak.

Slide-1-img-122 (2)

Kabim Elektronik bünyesinde yer alan Alman PSI markası nokta vuruşlu yazıcıda  yeni bir çağ açarak profesyonellerin kurtarıcısı olacak. Özellikle şirketlerin muhasebe ve yazı işleri departmanlarındaki iş yükünü büyük oranda azaltacak yeni sistem yazıcılar sayesinde saatte 500 sayfa standart baskı elde etmek mümkün olacak. Yazıcının teknik özellikleri arasında; alüminyum gövde, çift kağıt alan kaset, otomatik bıçak ünitesi, sessiz çalışma kutusu, özel metal  masası ,15 yıllık  kullanım  ömrü başta yer alıyor.

Bütün bu yeni teknolojilere ek olarak; Dolan Toner konusunda Türkiye’de yeni bir sektör oluşumuna katkıda bulunarak, dünyada da toner konusunda benzer oluşumların şekillenmesini sağlayan Bursa Kartuş da bu yıl CeBIT’te yerini alacak. Kolayca doldurabilecek bir toner sistemi geliştiren Bursa Kartuş, Dolan Toner ile sorunsuz ve kaliteli çıktılar alıp, çok düşük maliyetlerle keyifle ve kazançla iş yapabilmenin renkli seçeneklerini sunacak. Bursa Kartuş,  BK bitmeyen kartuş ve BK Dolan Toner gibi patentli ürünlerini İLK KEZ bu yılki CeBIT fuarında tanıtacak.

MURAT OZER

ilişim sektörünün bir araya geldiği en önemli platform olan CeBIT Bilişim Eurasia’da şimdiden yerini alan sektör liderleri aynı zamanda fuar ile eş zamanlı 3 gün boyunca sürecek “CeBIT Global Konferans” etkinlikleri kapsamında düzenlenecek olan seminer, konferans ve paneller ile bilişim, teknoloji ve haberleşme sektörünün dünü, bugünü ve yarını masa üzerine yatıracak. Sektör Profesyonelleri,  Sivil toplum kuruluşları, Akademisyenler, Kamu kurum ve kuruluşları katılım gösterdiği CeBIT Global Konferansta bu sen öne çıkacak konular, Mobil İletişim, e- Sağlık, e- Finans, e- Güvenlik, Uzaktan Eğitim & Fatih Projesi,  Haberleşme, E- Devlet ve Akıllı Şehirler olacak ayrıca Medya ve İletişim Zirvesi gerçekleştirilecek. Geçen yıl gerçekleştirilen Global Konferans süresinde 87 forum, panel, seminer organize edilirken toplamda 4770 katılımcıya ulaşıldı.

Avrasya Bölgesi’nin en önemli  uluslararası bilgi ve iletişim teknolojileri, uydu iletişimi, yayıncılık, kablo ve TV sektörü fuarı olan CeBIT, 2013 yılı Ekim ayında gerçekleştirdiği 14. CeBIT Bilişim Eurasia’da 4 günde 93 ülkeden 131.358 ziyaretçi, 18 ülkeden 1023 katılımcıyı bir araya getirmişti.