General Mobile GM 20 yorumları ve inceleme: 1799 TL’ye Ne Alacaksınız?

Google News Abone Ol

Yekpare plastik kasaya sahip GM 20 1799 TL’lik fiyatı ile giriş seviyesinde telefon alacak kullanıcılara göz kırpıyor. Peki, bu telefon ödenecek bedel karşılığı neler sunuyor. 

Damla çentikli tasarımı ile karşımıza çıkan GM 20 arka tarafında parmak izi sensörü ve 3’li kamera seti ile birlikte geliyor. Parmak izi sensörü amiral gemisi modellere göre biraz yavaş fakat başarı konusunda sorunsuz bir tecrübeye sahip. Cihazın alt bölümünde ise USB Type-C yuvası, kulaklık girişi ve hoparlör yer alıyor.

6.09 inç boyutunda IPS LCD ekrana sahip General Mobile GM 20 bu fiyat seviyesinde büyük bir ekran ile karşımıza çıkıyor.  Ekran çözünürlüğü ise 720p. Bu büyüklükteki bir ekran için yeterli bir çözüm sunan bu çözünürlük değeri aynı zamanda yüksek parlaklık seviyesi ile birleştiğinde başarılı bir çözüm ortaya çıkmış.

General Mobile GM 20 Performans

Sıra geldi GM 20 performansına. Üzerinde MediaTek Helio A25 işlemcisi bulunan telefonun 4 GB belleği ve 64 GB depolama alanı bulunuyor. Bu işlemci ile günlük işlerinizi halledebileceğiniz uygulamaları kolaylıkla ve sorunsuz çalıştırmanız mümkün. Özellikle sosyal medya uygulamaları performansı pürüzsüz diyebiliriz. İşlemcinin performansı sınırlı olduğu için uygulamalar arasındaki geçiş süresi de buna bağlı olarak sınırlı oluyor. Fakat uygulama performanslarında herhangi bir sorun yok. Bunun yanı sıra bazı oyunları da sorunsuz çalıştırabiliyorsunuz. Mesela bu seviye bir telefonda PUBG oynamanız mümkün olmayabilir ama GM 20 üzerinde PUBG çalıştırabiliyorsunuz. Bunun yanı sıra 4 GB bellek ve 64 GB depolama alanı bulunması kullanıcı için büyük bir avantaj. Çünkü genellikle bu seviyedeki telefonlarda bu değerleri görmek mümkün olmuyor.

Kamera tarafına gelince arka bölümde 3’lü bir kamera dizilimi görmekteyiz. Bu kameralar bir de LED flaş destek veriyor. 13 MP ana kameranın yanında 2 MP + 2 MP olmak üzere üçlü bir kamera bölümü yer alıyor. Bu tip kameralarda standart olarak iyi ışık ortamlarda yüksek kalitede işler çıkarmanız mümkün. GM 20 ‘de de gün ışığı altında iyi fotoğraflar çekebiliyorsunuz. Cihazın sahip olduğu yapay zeka desteği burada öne çıkıyor ve çekilen fotoğrafların kalitesi konusunda size yardımcı oluyor. Kameranın gece performansı ise vasatı aşamıyor. Video tarafına baktığımızda ise GM 20 ‘nin 1080p 30 FPS video kaydı yapabildiğini görüyoruz.

4000 mAh pil ile birlikte gelen GM 20’nin kutusundan pili şarj etmeniz için 7.5W şarj cihazı çıkıyor. BU şarj cihazı ile bu pili şarj etmeniz biraz uzun sürüyor fakat normal bir kullanıcı bu telefon ile bir buçuk hatta iki günü kolaylıkla çıkartabilir. Bu fiyat kategorisindeki bir telefon için sevindirici bir özellik.

Sonuç:

2000 TL altındaki akıllı telefonlar fiyat kategorisinde sahip olduğu performansla iyi bir sonuç sunan General Mobile GM 20 sınırlı performansı ile giriş seviyesi telefon arayan kullanıcılara başarılı bir çözün sunuyor.

General Mobile GM 20 özellikleri

İşlemci: MediaTek Helio A25
RAM: 4 GB
Depolama: 64 GB
Ekran: 6,09 inç HD+
Arka Kamera: 13 MP + 2 MP + 2 MP
Ön Kamera: 8 MP
Batarya: 4.000 mAh
İşletim Sistemi: Android 10
Renkler: Siyah, mavi, yeşil

İlgili haberler:

>> General Mobile GMHepYeni ile telefonların değeri korunuyor


CEVAP VER