Huawei Honor’u Sattı: Honor Sahipleri Bundan Nasıl Etkilenecek

Huawei dimesity 700
Google News Abone Ol

Huawei Honor’u sattı ve bunun bazı sonuçları olacak gibi görünüyor. Bazı kullanıcılar, Huawei şirketine yapılan baskılar nedeniyle Honor kullanmaya başlamıştı. Hadi gelin tüm detaylara birlikte bakalım.

Akıllı telefon sektörü son zamanlarda görebileceğiniz en zorlu dönemlerden birisini yaşıyor. Özellikle de Çin merkezli şirketler bu konuda ilginç tecrübeler yaşıyor. Bütün Çinli akıllı telefon markaları olmasa bile, Huawei gibi firmalar şu anda bile ABD yasaklarından kurtulamadı.

Honor, tüm bunlar içerisinde farklı bir yere sahip. Shenzhen Zhixin New Information Technology Co. Ltd şirketi tarafından satın alınan Honor için bazı ufak değişiklikler yapılacak. Ancak genel olarak neredeyse her şeyin aynı kalması planlanıyor.

ABD ambargosundan korkan Huawei Honor’u Sattı

Dünyanın en büyük akıllı telefon şirketlerinden birisi olan Huawei’nin alt markası Honor ile ilgili yeni gelişmeler var. Honor firmasının yüzde 98.6 oranındaki hissesi tamamen Shenzhen Zhixin New Information Technology Co. Ltd şirketine satıldı. Kısa bir süre önce bu şirkete satılacağı yönünde bazı dedikodular çıkmıştı.

Huawei Honor’u sattı

Huawei ile alakalı son dönemlerde bazı olumlu gelişmeler yaşanıyordu. ABD çip üreticilerinin bir bölümü Huawei firmasına satış yapmaya çok yakın. Ayrıca Google ve diğer firmalar da son derece olumlu yaklaşımlara sahip. ABD şirketlerinin böylesine yakınlaştığı bir dönemde Huawei Honor’u Sattı. Bu satış işlemi gerçekleşirken Huawei bazı değişikliklere izin vermedi.

Uygun fiyatlı akıllı telefon satışları ile herkese ulaşmak isteyen Honor, başka bir Çinli şirket ile yollarını birleştirdi. Bu birleşmede üst düzey yöneticilere ve çalışanlara dokunulmadı. Honor satışı için Huawei tarafından ortaya atılan en önemli şartlardan birisi de buydu.

Bu satış işleminin hemen ardında Çin medyası Huawei “Honor’u Sattı” haberlerine geniş bir şekilde yer verdi. Muhtemelen Huawei, kendi alt firması olan Honor’un ceza almasını istemiyor. Her ne kadar Donald Trump görevden ayrılmış olsa bile yine de Joe Biden Çin markalarını pek sevmiyor.

Honor kullanıcıları, bu durumdan etkilenmeyecek. Tam aksine; Huawei aradan çekildiği için ceza alma ihtimali düşecek. Sizce Honor için neden böyle bir satış işlemi yapıldı. Tahminlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Huawei Mate 40 serisi tanıtıldı! İşte fiyatı ve özellikleri

>> Honor Band 6 akıllı bileklik tanıtıldı! İşte tüm detaylar


CEVAP VER