Getir N11 Hisse Senetlerini Satın Aldığını Duyurdu: İşte Ayrıntılar

Getir N11 hisse

Getir N11 hisse senetlerini satın aldı. Getir’in sahibi Nazım Salur, n11’in geri kalan hisselerini de satın aldıklarını duyurdu. Artık Getir, n11’in tamamen tek sahibi oldu.

Getir, günümüzde 9 farklı ülkede hizmet veren bir hızlı teslimat platformu olarak öne çıkıyor. Kasım ayında, Rekabet Kurumu’nun onayıyla Getir, Türkiye’nin popüler e-ticaret platformlarından biri olan n11.com’a ortak olmak için sermaye artırımı yoluyla başvuruda bulunmuştu. Bu başvuru onaylandı ve böylelikle Getir ile n11 arasında bir ortaklık kuruldu.

Getir N11 Hisse Senetlerini Satın Aldı

Ancak şimdi yeni bir gelişme yaşandı. Nazım Salur, ortaklıkla ilgili son durumu açıkladı. Yaptığı açıklamada, Getir’in n11’in diğer hisselerini de satın aldığını belirtti. Yani Doğuş Grubu artık n11’in sahibi değil. Getir, resmi olarak n11’in tek sahibi oldu.

Getir N11 hisse

Nazım Salur’un açıklaması şu şekildeydi: “Getir olarak geçen yıl üçte bir hissesini aldığımız n11’in diğer hisselerini de satın aldık. n11’i kurup büyüten ortaklarımız Doğuş Grubu ve SK Holdings’e bugüne kadar yaptıkları katkılardan dolayı teşekkür ediyorum. Yakında yeni bir n11 ile karşınızda olacağız.”

Getir N11 Hisse Senetlerini Kendi Bünyesine Ekledi

Getir’in Kurucusu Nazım Salur, Rekabet Kurumu tarafından da onaylanan bu devralma işleminin tamamlandığını ve Getir’in artık resmi olarak n11.com’a ortak olduğunu Twitter hesabından duyurmuştu.

Nazım Salur, Twitter’da yaptığı iki paylaşımla dikkat çekmişti. Paylaşımlarında ‘n / 11 ..’ ifadelerini kullanan Salur, bu şekilde Getir’in n11.com’un hisselerinin bir kısmını satın aldığına işaret etmişti.

Getir, başarı grafiğini hızla yükseltmeye devam ediyor. Türkiye’nin 81 ilinde hizmet verme başarısını elde eden Getir, ayrıca Chicago ve New York’ta da faaliyet göstererek ABD’ye adım attı ve toplamda 9 ülkede hizmet vermeye başladı.

İlgili Haberler:

>> Mitsubishi Electric kolaboratif robotu Melfa Assista Win Eurasia Fuarı’nda ilk defa resim çizecek