Ghost of Tsushima Tüm Zamanların En iyi Oyunu mu? Satış Rakamları Ne...

Ghost of Tsushima Tüm Zamanların En iyi Oyunu mu? Satış Rakamları Ne Diyor?


Sony’nin yeni oyunu Ghost of Tsushima satışa çıktığı ilk üç günde 2.4 milyon adet satış rakamına ulaştı ve yeni bir rekor kırdı. 

Sony’den yapılan açıklamaya göre GhostofTsushima firmanın bu kadar kısa sürede en çok satan oyunu. Bundan önce Sony tarafından 2017 yılında piyasaya çıkartılan Horizon: Zero Dawn oyunu iki hafta içerinde 2.6 milyon adet satış rakamına ulaşmıştı. Tabii ki ilk üç günde Ghost of Tsushima ‘dan fazla satış rakamına ulaşan oyunlar var fakat bu yeni oyun ile aynı türde değiller.

God of War ilk üç günde 3.1 milyonadet, Spider-Man ilk üç günde 3.3 milyon adet Final Fantasy 7 Remake ilk üç günde 3.5 milyon adet ve The Last of Us Part 2 ilk üç günde 4 milyon adet satarak rekor kırdılar.

Evet PLaystation için çok vahşi bir yaz oldu diyebiliriz. Çünkü The Last of Us Part 2 ve GhostofTsushima şeklinde iki muazzam oyun piyasaya sürüldü. Ve her ikisinin etrafındaki tepki ve konuşma daha farklı olamazdı.

The Last of Us Part 2 için Metacritic sitesi üzerinde 130 binden fazla kullanıcı yorumu bulunuyor. Muhtemelen şimdiye kadar gördüğüm diğer oyunlardan 6 kat daha fazla ve oyunu sevenlerle sevmeyenler arasında sürekli bir savaş oluyor.

Ghost of Tsushima En iyisi mi?

GhostofTsushima ‘da ise durum tam tersi. Söyleyebileceğim kadarıyla, Ghost of Tsushima , gördüğüm herhangi bir PS4 oyununun en yüksek kullanıcı puanlarına sahip. Oyun hali hazırda Metacritic sitesi üzerinde kullanıcı puanı olarak 10 üzerinden 9.3 almış durumda. Oyun kısa süre öncesinde çıkmasına rağmen şimdiye kadar 11 binin üzerinde kullanıcı yorumu almış durumda. Ghost of Tsushima

Web sitesinde çok az oyun 9 puanın üzerinde çıkabiliyor. Karşılaştırma için diğer oyunlardan örnek vermek gerekirse: Breath of the Wild8.6, Red Dead 2 8.4. God of War (9.2), The Last of Us 1 (9.2) ve The Witcher 3 (9.2).  Sitedeki her oyunu tam anlamıyla kontrol etmek mümkün değil fakat Ghost of Tsushima 9.3 ile şimdiye kadar gördüğüm en yüksek puanı almış durumda.

İlgili Haberler

>> The Last of Us Part 2 İçin 24 Dakikalık Oynanış Videosu Yayınlandı!


CEVAP VER