The Witcher 4 ‘mü Geliyor? İşte Bildiklerimiz…

The Witcher 4 ‘mü Geliyor? İşte Bildiklerimiz…


The Witcher 4 olacak mı? Belki, ama yakın zamanda gelmeyecek gibi gözüküyor. Geliştirici CD Projekt Red başka bir Witcher oyunu yapacak gibi görünse de, muhtemelen adında “4” olmayacak.

The Witcher 4 beklentilerin aksine bu yıl çıkmayacak gibi gözüküyor. CD Projekt Red şu anda en iddialı oyunu Cyberpunk 2077 üzerinde çalışıyor. Her ne kadar sosyal medyada ve forumlarda The Witcher hayranları yeni oyun beklentileri hakkında yorumlar yapsa da CD Projekt Red ‘in şu an yenib ir oyuna ayıracak vakti yok.

The Witcher 3: Wild Hunt, tüm zamanların en büyük RPG’lerinden biri. Bu yüzden nihai bir devam oyunu bekleniyor.

CD Projekt Muhtemel The Witcher 4 için yaratıcısı Andrzej Sapkowski ile yeni bir anlaşma imzaladı

CD Projekt, ünlü yazar Andrzej Sapkowski‘nin oyunlarının çok popüler hale gelmesinden yeni bir anlaşma yapmak için masaya oturdu. 2018’den başlayan anlaşma müzakereleri Aralık 2019’da nihayete ulaştı. Yeni anlaşma “Şirketin The Witcher destanının yazarı Bay Andrzej Sapkowski ile olan ilişkisini sağlamlaştırıyor ve güçlendiriyor.”

Bununla birlikte, en ilginç alıntı şu: “Anlaşma, şirkete yeni haklar veriyor ve mevcut unvanın sahibi video oyunları, grafik romanlar, masa oyunları ve ürünler geliştirmede ‘The Witcher’ fikri mülkiyetine sahip olunuyor.” Yeni bir video oyunu ( The Witcher 4 ) yakın zamanda çıkmayacak gibi gözükse de CD Projekt’in The Witcher ile uzun vadeli bir ilişkisi olduğu kesin.

CD Projekt Red henüz yeni bir Witcher oyunu hakkında somut bir şey söylemedi

CD Projekt Red, The Witcher oyun serisinin geleceği konusunda biraz belirsizdi. Ancak en azından stüdyonun o dünyadan bir mola vermesi gerektiği açık. 2017 yatırımcı çağrısında, CDPR kurucu ortağı ve CEO’su Marcin Iwinski, stüdyonun Witcher’ı sonsuza kadar terk etmediğini, ancak mevcut odak noktası olmadığını söyledi. “Son on yıldır ekip kılıçlar, kaleler ve ortaçağ Slav canavarları üzerinde çalışıyor”.The Witcher 4

Aynı evrende ve aynı karakterde üç devasa RPG’den sonra, doğal olarak yeni bir şey yapmak istersiniz. Cyberpunk 2077 birçok açıdan The Witcher’in zıttı, bu yüzden CD Projekt Red için yeni bir açılım sunuyor. Ayrıca stüdyonun Witcher’a çok değer verdiğini de yineliyor Marcin Iwinski: “Bu dünyayı çok seviyoruz. 15 yıl hayatımızı ona yatırdık. Bu yüzden, bir noktada [başka bir Witcher oyunu] hakkında düşüneceğiz. Ama lütfen bizi rasyonel insanlar olarak düşünün, bazen tuhaf fikirler olmuyor değil ama genel olarak düşüncemiz çok rasyonel. The Witcher oyunlarının tüm haklarına sahibiz. Onlar bizim. Onu tanıtmak için çok büyük yatırımlar yaptık ve bu değer çok güçlü bir marka yaratıyor”.

Evet, CDPR The Witcher’ı seviyor ve oyuncuların başka bir devam oyunu ( The Witcher 4 ) için heyecanlanacağını biliyor. Sonuçta, The Witcher 3: Wild Hunt 20 milyondan fazla sattı. Ama firma başka şeyler üzerinde çalışıyor, bu yüzden fantezi dünyasına tam teşekküllü bir dönüş görmemiz uzun zaman alabilir.

İlgili Haberler

>> The Witcher Sezon 2 Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey! Çıkış Tarihi, Henry Cavill Geri Dönüyor!

>> Cyberpunk 2077 Game Pass sistemine gelecek mi?


CEVAP VER