Gladiator 2 Geliyor, İşte Tarih! Russell Crowe da Olacak mı?

Ve bir film için daha yıllardır süren bekleyiş sona ermek üzere. Ridley Scott’ın Oscar ödüllü filmi Gladiator’ün devamı geliyor! İşte Gladiator 2 hakkında dikkat çekici bilgiler!

Gladiator 2 için çalışmalar hızlanıyor. Variety’de yer alan bilgilere göre film, 22 Kasım 2024’te vizyona girecek. Yeni filmin başrolü için düşünülen isim ise, Paul Mescal. 27 yaşındaki İrlandalı aktör, Aftersun filmindeki performansıyla 2023 Oscar Ödülleri’nde, “En İyi Aktör” kategorisinde aday. Yani iddialı bir isim olduğunu söylemek mümkün.

Gladiator 2 için ilk kıvılcımlar birkaç sene önce gelmişti

Yönetmen Ridley Scott, merakla beklenen devam filmi için 2018’de konuşmuş ve devam filmi için bazı planları olduğunu dile getirmişti.

Scott, devam filmi için Lucilla’nın oğlu Lucius’a odaklı bir hikâye hazırlamayı düşündüğünü belirtmişti. Zira Russell Crowe tarafından canlandırılan Maximus Decimus Meridius karakteri, ilk filmin finali itibarıyla ölmüştü.

Dolayısıyla evet, yeni filmde Crowe’un dönmesi beklenmiyor. Yine de bazı hayranlar, “Acaba geçmişe yönelik bir flashback gibi kısa bir süre Maximus’u görebilir miyiz?” diye beklemiyor da değil.

Gladiator 2 Geliyor, İşte Tarih! Russell Crowe da Olacak mı?

Filmin senaryosu hazır

Ridley Scott, geçtiğimiz sene paylaştığı bilgilerde, Gladiator 2 için senaryo yazım sürecinin tamamlandığını duyurmuştu. Scott, yeni filmin ilkinden bayrağı alıp yola devam edecek kadar iyi detaylara sahip olduğunu da dile getirmişti.

İlk Gladiator, hem gişede hem Oscar töreninde fırtınalar estirmişti

İlk film, 4 Mayıs 2000’de vizyona girmişti. 103 milyon dolarlık yapım bütçesi olan film, dünya çapında toplamda 503 milyon dolarık üzerinde hasılat elde etmişti.

Film, aynı zamanda Oscar töreninde 5 Oscar ödülünün de sahibi olmuştu. Bunlar:

En iyi aktör – Russell Crowe
En iyi kostüm tasarımı – Janty Yates
En iyi film – Douglas Wick, David Franzoni, Branko Lustig
En iyi ses – Scott Millan, Bob Beemer, Ken Weston
En iyi görsel efekt – John Nelson, Neil Corbould, Tim Burke, Rob Harvey.

Yeni film hakkında yeni detaylar oldukça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Açıkçası biz de yeni filmde Maximus’u bir kez daha görmeyi çok isteriz. Kısa bir sahnede olsa bile.

İlgili Haberler

>> TikTok, Google Play Store ve Apple AppStore’dan Kaldırılacak mı?