Telefon Kitleyen Video! YouTube’da Bu Videoya Dikkat Edin!

Google ve bazı Google Pixel kullanıcıları, son günlerde can sıkıcı bazı sorunlarla karşı karşıya. Aslına bakarsanız “ilginç bir sorun” da diyebiliriz. Zira sorunun kaynağında, Ridley Scott’ın yönettiği 1979 yapımı efsane bilim kurgu – korku filmi Alien var. Evet, telefon kitleyen video. İşte detaylar…

Telefon kitleyen video haberimizle karşınızdayız. Google Pixel kullanıcıları, en azından bazıları, şu sıralar telefonlarında yaşanan sorunlar sebebiyle mutsuz. Kaynak noktasında ise, Alien filmi var. Kısaca açıklamak gerekirse…

Aşağıda gördüğünüz yaklaşık 3 dakikalık video, 1979 yılında gösterime sokulan ve büyük beğeni kazanan ilk Alien filmine ait. Bünyesinde 4K çözünürlük ve HDR teknolojisini barındıran bu klip, bazı Google Pixel telefonlarda sorunlar çıkarıyor. Bunun sonucunda Google Pixel 7, Pixel 6 ya da 6A sahibi kullanıcıların telefonları kitleniyor ya da ağ bağlantılarında sorunlar meydana geliyor.

Bu sorunlar, telefonların yeniden başlatılmasıyla ortadan kalkıyor. İlginç olan ise, neden sadece bir videoda böyle bir sorun ortaya çıktı? Şu an bunun cevabını bilmiyoruz, ama en azından çözümün geldiğini söyleyebiliriz.

Google, bu hata sebebiyle pek çok kullanıcıdan mail’ler aldığını ve yapılan çalışmalar neticesinde sorunun ortadan kaldırıldığını bildiriyor. Hatta Cnet sitesi de denemeler yapmış ve artık sorunun olmadığını ifade ediyor. Ayrıca daha kapsamlı bir güncellemenin de mart ayı içinde geleceği söyleniyor.

Bu arada, YouTube’daki videonun altındaki yorumlara göz atmanızı öneriyoruz. Eğer eğlenceli mesajlar görmek isterseniz, bizce güzel bir adres. Son günlerde yaşanan sorunlara atıfta bulunarak yazılmış pek çok komik mesaj var.

Telefon Kitleyen Video! YouTube'da Bu Videoya Dikkat Edin!

Telefon kitleyen video! Benzer sorunlar geçmişte de yaşanmıştı. Birkaç örnek paylaşmak gerekirse…

2020 yılına geri dönecek olursak, “Lanetli duvar kağıdı” olarak adlandırılan bir wallpaper vardı. Bu duvar kağıdı, Samsung, Google, OnePlus, Nokia ve Xiaomi marka telefonların çökmesine yol açabiliyordu. YouTube’daki Mrwhosetheboss kanalı, tek bir pikselin telefonunuzu nasıl kullanılamaz hale getirdiğini anlatan bir video hazırlamıştı.

Biraz daha geriye, 2017 yılına döndüğümüzde ise, iOS 10’dan daha eski bir işletim sistemi sürümü kullanan iPhone modellerinde donmalara yol açan bir SMS mesajından söz ediliyordu.

Son bir örnek olarak Janet Jackson’ın 1989 tarihli şarkısı Rhythm Nation şarkısını gösterebiliriz. Bu şarkının yaydığı titreşimler sebebiyle bazı laptop’ların sabit disklerini bozduğu fark edilmişti.

İlgili Haberler

>> Katlanabilir Ekranlı OnePlus Geliyor! Peki Ya Apple’ın Telefonu Nerede Kaldı?