God of War Ragnarök Sızdırıldı, Dikkatli Olun!

God of War Ragnarök, özellikle PlayStation kullanıcıları için yıllardır merakla beklenen bir oyun ve nihayet çıkışına çok az bir zaman kaldı. Yine de, bu süreçte oyuna dair pek çok önemli bilginin internete sızdırıldığı bildiriliyor. Öyle ki Sony, oyunu oynamadan önce bu tip spoiler bilgilerle karşılaşılmaması için oyunun hayranlarını uyarıyor. Mesela Twitter kullanıyorsanız, yasaklı kelimeler arasında “Gof of War”, “GoW” ve “Kratos” gibi ibareleri ekleyebilir, kendinizi oyunla ilgili yazışmalardan uzaklaştırabilirsiniz.

God of War Ragnarök, Sony Santa Monica Stüdyosu tarafından PlayStation 4 ve PlayStation 5 platformları için hazırlanan bir aksiyon macera oyunu. Oyunda, yine ünlü Kratos’u kontrol edeceğiz ve yanımızda onun oğlu, Atreus da olacak. Atreus, bir yandan gelişim sürecini devam ettirirken bir yandan da hem savaşlarda hem de çözülmesi gereken bulmacalarda bize yardımcı olacak.

İskandinav Mitolojisi’ni işleyen oyun, aksiyon yüklü oynanış sistemi ve gelişmiş görselleriyle (Özellikle PS5’te), 9 Kasım itibarıyla resmen satışta olacak. İşin ilginci ise, çıkışa 1 haftadan fazla bir zaman olmasına rağmen bir perakende satış mağazasında oyunun fiziksel kutulu sürümü satılmış bile. Evet, üstelik onaylanan bir hareket değil bu.

God of War Ragnarök Sızdırıldı, Dikkatli Olun!

Oyunun yönetmeni Cory Barlog, konu hakkında bilgi verdi ve oyunun bir perakende mağazasında, resmi çıkışa 2 hafta kala kala God of War Ragnarök’un kutulu versiyonunun satıldığını duyurdu. Bu, tabii ki firma için mutluluk veren bir gelişme değil. Dolayısıyla da oyunu merakla beklenen oyuncular, “spoiler’lı” paylaşımlar karşısında dikkatli olmak zorunda. Tabii Sony de oyuncuları koruyabilmek için elinden geldiğince çabaladığını ekliyor.

Sony, oyunun tam sürümünü bir süre önce “inceleme” amacıyla pek çok yayıncıya göndermişti. Yayıncılar genellikle belirlenen kurallara uyarak hareket ediyor ve belirlenen tarihten önce ne görsel ne de yazılı olarak spoiler detaylar paylaşıyor. Ama öte yandan, kuralları delenler de olabiliyor. Merak ediyorsanız, oyunun ilk incelemelerinin 3 Kasım itibarıyla yayınlanacağını da belirtelim.

Sony PlayStation 5’in satışları 25 milyonu geçti. God of War Ragnarök sayesinde satışlar hızlanabilir!

Engadget’ta yer verilen bilgilere göre Japon Sony, şimdiye kadar 25 milyondan fazla PS5 satışı gerçekleştirdi. Firma, yeni nesil konsolundan bu yıl 18 milyon adetlik satış daha bekliyor. Haliyle God of War gibi bir yapım, satışların hızlanmasında önemli bir noktada yer alıyor. Öte yandan, hâlâ pek çok noktada tedarik sıkıntısı yaşandığını da hatırlatmak gerekiyor. Eğer bu sıkıntılar olmasaydı, belki de daha yüksek bir rakama daha kısa sürede erişilebilirdi.

İlgili Haberler:

>> iPhone 14 Ekran Tamiri Kolay mı?