GoDaddy, Kobi sohbetlerinde “Neden e-ticaret?” diye sordu

GoDaddy, Kobi sohbetlerinde “Neden e-ticaret?” diye sordu

PAYLAŞ
GoDaddy, Kobi, Neden e-ticaret

Küçük işletme odaklı teknoloji sağlayıcısı GoDaddy, Kobi Sohbetleri etkinlik serisinin ikinci oturumunu düzenledi. GoDaddy MENA ve Türkiye Bölge Direktörü Selina Bieber, bonvagon.com’un Kurucu Ortağı Demet Ersipahi Candemir ve Hepsiburada.com Satış Geliştirme Müdürü Ziya Kızıltan’ın Türkiye’de e-ticareti değerlendirdiği ve kendi marka deneyimlerini paylaştığı etkinlik “Neden e-ticaret?” sorusunu sordu.

bonvagon.com Kurucu Ortağı Demet Ersipahi Candemir; “İnternette satış yapmak isteyenler için bir web sitesi olmazsa olmaz. Biz küçük bir ekip olmamıza rağmen, profesyonel bir platform ve kaliteli içerik ile kurumsal bir kimlik oluşturduk. Yolculuğumuz bir e-ticaret sitesiyle başladı; bugün, web sitemize ek olarak Kanyon, Vadi İstanbul ve Bodrum’da fiziksel mağazalarımız var. E-ticaret, Türkiye’deki her noktaya ulaşmamızı sağlarken, e-ihracat için de potansiyel sağlıyor. En önemli nokta, müşterinizin web sitenizi tekrar ziyaret etmesini sağlamak ve bunu sağlamakta iyi bir kullanıcı deneyimi sunmak kritik önem taşıyor” dedi.

Platformda 15 binin üzerinde işletme olduğunu belirten Hepsiburada.com Satış Geliştirme Müdürü Ziya Kızıltan, “Platformumuzda bir web sitesine sahip olmayan birçok işletme var. İnternette satış yapanlar için bir web sitesine sahip olmak çok önemli. İnsanlar bir şey satın almadan önce işletmenin dijital ayak izlerini kontrol ediyor; Google’da araştırma yapıyor, işletmenin web sitesini inceliyor. Güven, bilgi ve ulaşılabilirlik alışveriş deneyiminin çok önemli unsurları. Bunun temelinde de bir dijital kimlik oluşturmak yatıyor. Dijital kimliğe sahip olmak mağazaları bir adım öne taşıyor. Hepsiburada.com gibi güçlü bir pazaryerinde bir mağazaya sahip olmanın avantajlarını kullanırken, pazaryerinde sizin profilinizi ziyaret edenlerin web sitenize giderek sizin ve ürünlerinizin hakkında daha fazla bilgi almasını sağlayabilirsiniz” dedi.

GoDaddy: “Önce kullanımı kolay bir araçla başlayın, yolun devamında bir e-ticaret sitesi kurmayı düşünün” 

Online varlık oluşturmayı bir yolculuk gibi gördüklerini söyleyen GoDaddy MENA ve Türkiye Bölge Müdürü Selina Bieber, “İnternette kurumsal bir kimlik oluştururken ilk adım alan adınızı almak. İkinci önemli adım da alan adınız ile uyumlu bir profesyonel e-postaya sahip olmak; bu markanızı oluşturmanıza ve müşterilerinize güven vermenize yardımcı olur. Üçüncü adım, web sitenizi kurmak ve bu noktada birkaç seçeneğiniz var. Örneğin, Web Sitesi Mimarı ürünümüz kullanımı kolay bir kendin-yap ürünü.

WordPress ise e-ticaret sitesi kurmanızı sağlayan, WooCommerce gibi sınırsız eklentilere sahip daha gelişmiş bir platform. İşletmeniz için bir e-ticaret sitesi kurmadan önce göz önüne alınması gereken birçok ayrıntı olduğundan bu yolda yavaş ama emin adımlar atılması gerektiğini düşünüyoruz. Öncelikle Web Sitesi Mimarı gibi kullanımı kolay bir araç ile web sitenizi kurmanızı, e-ticaret kullanıcı deneyimi, envanter, kargo hizmetleri, ödeme yöntemleri ve satışların gerçekleştirilmesi gibi  unsurları yönetmeye hazır olduğunuzda ise bir e-ticaret sitesi kurmanızı öneriyoruz.”

Alcatel 5V Türkiye’de satışa sunuldu


CEVAP VER