Google Haritalar Artık Otobüs Saatleri ni de Gösteriyor

Google Haritalar Artık Otobüs Saatleri ni de Gösteriyor

PAYLAŞ

Google Haritalar’a eklenen Transit özelliği ile İstanbul ve Ankara’daki otobüs saatleri ve toplu taşıma bilgisi bilgisayar, tablet ve akıllı telefon ekranlarına geliyor.

Ankara’da tren ve otobüs saatleri, İstanbul’da bunlara ek olarak vapur, deniz otobüsü, metrobüs, tramvay, Marmaray ve bazı dolmuş hatlarının yer aldığı sistemde toplamda 1100’den fazla hatla ilgili durak ve güzergah bilgisi sunuluyor.

Google’ın Türkiye’de kullanıma sunulan Google Transit özelliği sayesinde daha önce bir noktadan diğerine otomobille veya yaya olarak gitmek için yol tarifi alabilen kullanıcılar, aynı yere gitmek için yararlanabilecekleri otobüs saatleri, tramvay, metro ve vapur gibi toplu taşıma araçlarının güzergah, durak ve tarife bilgilerine de Google Haritalar üzerinden ulaşabilecek.

İstanbul ve Ankara’da yaşayan milyonlarca kişinin yanı sıra, Türkiye’nin en büyük iki metropolü olarak konumlanan bu iki şehri. Turizm veya iş amaçlı olarak ziyaret eden çok sayıda kişi de. Google Transit sayesinde diledikleri adrese, tarihi yerlere veya yeme-içme ve eğlence mekanları gibi önemli noktalara toplu taşımayla da ulaşabilecek.

Ankara’da otobüs saatleri ve metro tarifeleri, İstanbul’da ise bunlara ek olarak vapur, tramvay,. Marmaray ve bazı dolmuş zaman çizelge hatlarının yer aldığı sistemde toplamda. 1100’den fazla hatla ilgili durak ve güzergah bilgisi sunuluyor.

Google Haritalar Nasıl kullanılıyor?

Kullanıcıların Google Transit’ten yararlanmak için yapmaları için gereken tek şey bilgisayardan veya akıllı telefon ve tablet gibi mobil cihazlarında bulunan. Google Haritalar uygulamasından gitmek istedikleri yerle ilgili arama yaptıktan sonra yol tarifi için Transit / Toplu Taşıma seçeneğine tıklamak. Google Haritalar uygulaması Android’in yanı sıra. iOS tabanlı cihazlar için sunulan uygulama mağazalarından kolayca yüklenebiliyor.

Dünya üzerindeki 2800 şehirdeki bir milyondan fazla durağı kapsayan. Google Transit, hizmetin başlangıç aşamasında İstanbul ve. Ankara’daki toplu taşıma seçeneklerine ait olarak ilgili kurumlar tarafından önceden sağlanmış olan hat, güzergah ve tarife bilgilerini yansıtacak.google-haritalar


CEVAP VER