Google Chrome Hackerların Çok Seveceği Güvenlik Açıklarına Sahip

Google Chrome hackerların

Google Chrome hackerların fazlasıyla seveceği bazı güvenlik açıkları ile uğraşıyor. Hadi gelin bu güvenlik açıklarına ve diğer detaylara birlikte bakalım.

Dünyanın en çok kullanılan tarayıcıları içerisinde yer alan Google Chrome bazı kritik güvenlik açıklarına sahip. Bu güvenlik açıklarına baktığımızda hepsinin yüksek risk oluşturduğunu görüyoruz. Bu nedenle Google mümkün olduğunca hızlı bir şekilde güncelleme getirmeye çalışıyor.

Fransa’da çok önemli bir güvenlik araştırmacısı olan Clement Lecigne bazı açıklamalar yaptı. Bu açıklamalarda Google kullanıcılarının risk altında olduğunu söyledi. Teknoloji alanında lider kabul edilen Google bu açıklarla mücadele ettiğini göstermek için bazı güncellemeler yayınladı.

Google Chrome hackerların saldırısı altında

Şimdilik güvenlik açıkları ile ilgili herhangi bir bilgi paylaşımı yapılmadı. Google bu güvenlik açıklarını paylaşmamasını temellendirdi. Şirket kullanıcıların bir bölümünün henüz güncelleme yapmadığını ifade etti. Güncellemeyi yapmayan kişileri bilgisayar korsanlarının eline düşürmemek için bilgi paylaşmadıklarını belirtti.

Google Chrome hackerların

Google Chrome ile ilgili şimdilik 3. parti eklenti ve kütüphanelerin açıktan zarar görüp görmediği inceleniyor. Eğer böyle bir açık varsa şirket hızlı bir şekilde duruma müdahale edecek. Sorunun özellikle RAM kaynaklı olabileceği ifade ediliyor. Yani bilgisayar korsanları Google Chrome üzerinden RAM donanımına saldırıyor.

Google Chrome tüm kullanıcıları uyardı

Konuyla ilgili ortaya çıkan son detaylara göre Google, kullanıcıları uyardı. Şirket bu yıl içerisinde 303 açık keşfettiğini söyledi. Safari sadece 26 açık olduğunu belirtti. Ancak Google tarafından kendi tarayıcısında böylesine fazla açık çıkması kafaları karıştırdı. Mesela Firefox için 117 açık olduğu söylendi.

Google Chrome hackerların en çok saldırdığı platform olarak biliniyor. Bunun elbette bir nedeni var. Google Chrome kullanıcı sayısı diğerleri ile kıyaslandığında çok fazla. Bilgisayar korsanlarının daha çok Google tarayıcısına saldırmasının nedeni bu. Konuyla ilgili gelişmeler geldikçe hızlı bir şekilde aktarmaya devam ediyoruz.

İlgili Haberler:

>> Google Play Store Tüm Uygulamaları Güncellemek Artık Daha Kolay!

>> Google Kargo Problemini Kökünden Çözmek İstiyor: Gerisini Kargocular Düşünsün