Google Chrome RAM Canavarı Olmaktan Vazgeçiyor: İşte Yeni Özellikler

Google Chrome güncellemesi

Google Chrome RAM canavarı olmaktan tamamen vazgeçiyor. Yeni gelen bir özellik ile birlikte son derece kullanıcı dostu bir yapıya bürünüyor.

Dünyanın en çok kullanılan internet tarayıcısı olarak bilinen Google Chrome yeni bazı özelliklerle beraber kullanıcıları karşılıyor. 108 kodlu bu yeni sürüm birçok özellik sunacak. Bu özellikler ile birlikte interneti daha verimli bir şekilde kullanmak mümkün olacak. Bunun için 3 yeni özelliğin ön planda olduğu görülüyor.

Öncelikle yeni güncellemenin macOS, Windows 11 ve Android platformlarında kullanılabilir hale geldiğini söyleyelim. İlk olarak web sitelerine giriş yapma derdi sona eriyor. Bundan sonra şifre girmek yerine isteyen herkes telefonlarında bulunan parmak izini tercih edebilecek. Böylece şifre girmek zorunda kalmayacaksınız.

Google Chrome RAM kurtaracak

Google internet tarayıcısına getirdiği “geçiş anahtarı” özelliği ile birlikte artık şifre zorunluluğunu ortadan kaldırıyor. Bunun yerine telefonların parmak izi okuyucuları devreye girecek. Böylesinin daha güvenilir olduğu da söyleniyor. Yani hem kolay bir kullanıma hem de güvenilirliğe sahip.

Google Chrome RAM

Yeni gelen özellikler içerisinde bellek tasarrufu ve enerji tasarrufu da yer alıyor. Bu iki özellik ile birlikte kullanıcılar RAM bakımından rahat bir nefes alacak. Özellikle düşük sistem cihaz kullanan kişiler çok büyük sorunlarla karşı karşıya kalabiliyordu. İşte Google bunu tamamen ortadan kaldırmayı hedefliyor.

Google Chrome enerji tasarrufu sağlayacak

Google tarafından getirilen bu yeni sürüm ile birlikte enerji tasarrufu sağlayacak. Ayrıca RAM yükü önemli ölçüde düşürülecek. Bunu basit bir örnekle anlatalım. Diyelim ki cihazınızda Google Chrome açık ve birçok medya odaklı sekme oluşturdunuz. Google bunlardan çalışmayanları saptayacak ve uyku moduna alacak.

Google Chrome RAM canavarı özelliklerini ortadan kaldırmayı planlıyor. Böylece enerji dostu bir yapıya bürünecek. Açıkçası bu ilk etapta pek kolay olmayacak. İnternet tarayıcısının birçok yeni özellik daha kazanması bekleniyor. Peki sizce Google daha başka ne tür değişiklikler yapmalı?

İlgili Haberler:

>> Google Pixel Fold Render Görüntüleri Ortaya Çıktı!

>> Google Maps’te Evinizi ve Arabanızı Gizleyebilirsiniz!