Google Fi LTE konusunda yenilikler sunuyor!

Google Fi LTE

Google Fi LTE konusundaki çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Google Fi artık daha güçlü ve hızlı LTE bağlantısı sunacak.

Google Fi, 2015 yılında Google tarafından geliştirilen mobil sanal şebeke operatörü olarak karşımıza çıkmıştı. Google Fi kullanıcıları; cep telefonu operatörleri arasında sinyal gücü ve hızına bağlı olarak, bölgede hangi operatörün kalitesi daha iyiyse otomatik olarak ona geçiş yapabiliyordu. Bugün ise Google Fi için yeni bir atılım geldi.

Google Fi, kullanıcılarına daha iyi LTE kapsamı sunacak yeni bir çift bağlantı teknolojisini duyurdu. Bu teknoloji ilk olarak yeni Pixel 4 cihazında desteklenecek ve aynı anda iki LTE ağına bağlanarak çalışacak. Örneğin, çevrimiçi bir video izliyorsanız, Google Fi herhangi bir gecikme olmadan daha iyi bir LTE ağına geçecektir.

Google Fi LTE

Dual Sim Dual Standby (DSDS) donanımıyla iki ağa aynı anda bağlanmak mümkün. Bir ağ; veri göndermek veya telefon görüşmeleri yapmak için kullanılsa da, dual connect teknolojisi, her iki şebekeyi bir anda farkına varmaya hazır hale getirerek bağlantınızı geliştiriyor ve daha sık ağ geçişi yapılmasına izin veriyor.

İki ağa aynı anda bağlanmak için DSDS’yi kullanmak için Google Fi, aynı anda bir SIM kart ve eSIM kullanır.

Google Fi’den veya Google Mağazasından bir Pixel 4 cihazı satın aldığınızda, bu ikili bağlantı teknolojisi önümüzdeki birkaç hafta içinde kullanıma sunulacak. Ancak bu özellik şimdilik Amerika’da geçerli olacak.