Google Hangouts uygulaması nasıl kurulur? Nasıl kullanılır?

Google News Abone Ol

Google’ın mesajlaşma, sesli ve görüntülü görüşme yapma uygulaması Google Hangouts hakkında merak edilen her şey burada!

Corona virüsü sebebiyle ülkemizde büyük bir bölüm eve kapanmış durumda. Salgın ile en iyi mücadele olan bireysel karantinanın uygulandığı ülkemizde, dışarı çıkamayan insanlar görüntülü görüşme uygulamalarına yoğun ilgi gösteriyor. Google’ın da bünyesinde bu alanda Duo ve Google Hangouts uygulamaları yer alıyor. Duo daha çok kişisel kullanım içinken Hangouts ise iş hayatına da hitap edebiliyor. Peki, Google Hangouts uygulaması nasıl kurulur? Nasıl kullanılır?

Google Hangouts uygulaması nasıl kurulur? Nasıl kullanılır?

Windows, macOS, iOS, Android ve tarayıcılardan kullanabileceğiniz Hangouts’a buradan ulaşabilirsiniz. Siteye girdikten sonra Google (Gmail) hesabınız ile oturum açmanız gerekiyor. Daha sonra kişi listenizden dilediğiniz kişi ile görüşme yapmaya başlayabilirsiniz.

Toplamda 100 kişinin katılabileceği gruplar da oluşturulabilen bu platform tamamen ücretsiz ve veri ihlali yapan Zoom’a göre daha güvenli diyebiliriz.

Zoom Meetings uçtan uca şifre sistemini kullanıyor mu?

Mobil platformlarda yer alan Hangouts‘ın uygulaması App Store veya Play Store‘dan da indirip, görüşme deneyiminize mobil olarak da devam edebilirsiniz. 10 kişinin katılabileceği grup görüntülü sohbetleri sayesinde toplantılarınızı da güvenli olarak bu platform üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Corona virüsü salgını İnternetimizi Nasıl Etkiledi? DE-CIX International CEO’su Ivo A. Ivanov sorularımızı cevapladı!

Görüşme yapabilmek için karşı tarafın da Hangouts’a Google hesabını veya telefon numarasını bağlamış olması gerekiyor. Görüşmeye arkadaşınızı eklemek için mail veya telefon numarasını girebilirsiniz.

Google Hangouts

Zoom Cloud Meeting uygulamasına kıyasla daha az opsiyon sunan Hangouts’ın yine de en iyi ücretsiz ve güvenli bir çözüm olduğunu belirtmekte fayda var. Bu platformu günlük konuşmalarınız için kullanabileceğiniz gibi iş hayatında toplantılar düzenlemek için de kullanabilirsiniz.

Hangouts‘ın etkinlik planlama özelliğinin de bulunduğunu belirtelim. Karşı taraf ile planlayacağınız etkinlikler zamanı geldiğinde anlık bildirim olarak gösteriliyor.

Zoom uygulaması nasıl kurulur? Nasıl kullanılır?

Eğer görüntülü görüşmeleri eş, dost veya akrabalar ile gerçekleştirecekseniz; Duo, FaceTime veya WhatsApp uygulamalarını tercih etmenizi öneririz. Son olarak veri akışını böyle bir dönemde gereksiz olarak meşgul etmemeye önem göstermenizi tavsiye ettiğimizi belirtelim.


CEVAP VER