Google Kişisel Veriler İçin Uyardı: Sakın Paylaşmayın!

Google Kişisel Veriler

Google kişisel veriler için kullanıcıları uyardı. Asla bu Google hizmetinde kişisel verilerinizi paylaşmayın. İşte tüm detaylar.

Geçtiğimiz hafta Google, üretken yapay zeka sohbet robotu Bard’ın adını, artık Google Play Store’da bir uygulama olarak Android kullanıcılarının kullanımına sunulan Gemini olarak değiştirdi. iOS kullananlar ise Gemini’yi Google uygulamasında uygulamanın en üstünde, ekranın ortasında bulabilirler. Açmak için üzerine dokunabileceğiniz Gemini logolu dikdörtgen bir kutu var. Gemini’yi kullanırken sorularınızı sorarken dikkatli olmanız önemlidir. Google tarafından yayınlanan bir destek belgesi, Gemini ile yapılan bazı görüşmelerin eğitimli insan incelemeciler tarafından incelendiğini, ancak incelemecilerin kullanıcıların e-posta adreslerini ve telefon numaralarını görmediğini ortaya koyuyor. Bu, hizmetin iyileştirilmesi amacıyla yapılmaktadır. Konuşmalar ve istekler, Gemini Uygulama Etkinlik ekranından silinebilir.

Google Kişisel Veriler İçin Uyardı: Sakın Paylaşmayın!

Kullanıcılar ayrıca konuşmaların toplanmasını durdurmak için Gemini Uygulama Etkinliğini kapatabilirler, ancak devre dışı bırakıldığında bile Gemini konuşmaları “Gemini uygulamalarının emniyetini ve güvenliğini korumak ve Gemini uygulamalarını geliştirmek” için 72 saate kadar kaydedilmeye devam eder. Gemini Uygulama Etkinliğini devre dışı bırakabilir ve geçmiş konuşmaları silebilirsiniz. Google, görüşmelerinize gizli bilgiler veya kişisel veriler girmemenizi önerir çünkü görüşmeler ve istekler üç yıla kadar saklanır. Bu nedenle, kullanıcılar gizli bilgileri ifşa etmemeye dikkat etmelidirler.

Google Kişisel Veriler

Google, Gemini Apps kullanıcılarından gelen konuşmaları geliştirmek için kullanıyor ve bu süreçte insan incelemecilerin geri bildirimlerini ve ilgili verileri kullanıyor. Bu, Google’ın ürünlerini daha güvenli, daha yararlı hale getirme ve tüm kullanıcılar için daha iyi çalışma hedefiyle yapılan bir adımdır. İnsanlar, incelemeleri, derecelendirmeleri ve yeniden yazmaları yoluyla, Gemini Uygulamalarını destekleyen üretken makine öğrenimi modellerinin kalitesinin iyileştirilmesine yardımcı olur.

Google Kişisel Veriler

Gemini’nin kullanımıyla ilgili olarak, Google’ın yapay zeka tabanlı asistanıyla yapılan görüşmelerin insan incelemeciler tarafından incelenmesi, kullanıcı gizliliği ve güvenliği konularında endişe yaratabilir. Ancak, Google’ın bu incelemeleri, hizmetin iyileştirilmesi ve kullanıcı deneyiminin artırılması amacıyla yaptığını belirtmesi, kullanıcıların güvenini kazanmak adına önemlidir. Kullanıcıların bu konuda daha fazla şeffaflık ve kontrol talep etmeleri olasıdır.

İlgili Haberler

>> Oppo Reno 12 Serisi Kamera Konusunda Devrim Yaratacak!