Oppo Reno 12 Serisi Kamera Konusunda Devrim Yaratacak!

Oppo Reno 12 teknik

Oppo Reno 12 serisi, serinin önceki modellerinden farklı olarak kamera tarafında Sony imzalı sensör ile gelecek. İşte ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Oppo, geçen Kasım ayında Reno 11 serisi akıllı telefonlarını tanıttıktan sonra, haleflerinin 2024’ün ikinci yarısından önce gelmesini bekliyoruz. Reno 12 serisiyle ilgili henüz Oppo’dan bir açıklama gelmedi ancak Weibo’daki tahminci Smart Pikachu, kamera iyileştirmelerinin sinyalini verdi. Tahminci, Oppo Reno 12 serisinin yeni özelleştirilmiş bir Sony sensörüne sahip olacağını ve serinin orta aralıktaki görüntü kalitesini yükselteceğini söyledi.

Oppo Reno 12 Serisi Kamera Konusunda Devrim Yaratacak!

Reno 11 serisi üç akıllı telefon içerir: Reno11, Reno11 Pro ve Reno11 F. Vanilya ve Pro modelleri 50 MP birincil kameralara sahipken, F versiyonu 64 MP üniteye sahip. Dolayısıyla Reno 12 serisinin kaç telefon içereceği ve ana kameralarının çözünürlüğünün ne olacağı henüz bilinmiyor. Ancak, tahminlere göre, yeni serinin daha gelişmiş bir kamera sistemine sahip olması bekleniyor. Çin’deki Reno11 ve Reno11 Pro’nun sırasıyla Dimensity 8200 ve Snapdragon 8+ Gen 1 yongaları tarafından desteklendiğini, küresel vanilya ve Pro modellerinin ise Dimensity 7050 ve Dimensity 8200’ün kontrolünde olduğunu da belirtmekte fayda var.

Oppo Reno 12

Reno 11 F aynı zamanda Dimensity 7050 SoC tarafından da desteklenmektedir. Bu, serinin performans açısından çeşitlilik sunacağını gösteriyor. Reno 12 serisinin teknik özellikleri ve fiyatlandırması hakkında henüz net bir bilgi bulunmuyor, ancak Oppo’nun önceki serilerde olduğu gibi rekabetçi bir fiyatlandırma politikası izlemesi bekleniyor. Oppo, Reno serisinin popülerliğini artırmak ve rakip markalara karşı rekabet edebilmek için teknolojik yeniliklere ve kullanıcı beklentilerine odaklanmaya devam ediyor. Bu nedenle, Reno 12 serisinin, özellikle kamera ve performans açısından, Oppo’nun önceki modellerinden bir adım öteye gitmesi bekleniyor.

Oppo’nun son zamanlarda tanıttığını Reno serisi modellerin, fiyatlarının biraz daha düştüğünü görüyoruz. bunun en temel sebebi ise çip krizi ile birlikte Reno serisi modellerinin, artık önceki modellere nazaran daha güçsüz işlemciler ile geliyor olması. Söz konusu performans düşüşünden sonra Reno serisi modellerine olan ilgi azaldı fakat yeni Reno 12’nin kamera tarafında Sony imzalı lensler ile gelmesi bu anlayışı tam tersine döndürebilir.

İlgili Haberler

>> Samsung Galaxy S24 Problemleri: İşte Karşılaşılan 4 Sorun!