Google Nest güvenliği arttırıyor!

Google Nest güvenliği arttırıyor!

Google Nest

Google Nest cihazları için iki aşamalı güvenlik sistemine geçiş yapacağını açıkladı. Akıllı ev sistemleri artık daha güvenli olacak.

Güvenlik araştırmacıları 2020 yılında IoT cihazlara daha fazla saldırılar düzenleneceği açıklamasının ardından firmalar güvenlik için düğmeye bastı.

Google Nest bahar aylarında daha güvenli hale gelecek!

Google’ın akıllı ev sistemi Nest, bahar aylarında güvenliği arttıracağını açıkladı. Nest sistemlerine artık e-posta tabanlı iki faktörlü kimlik doğrulama sisteminin geleceği belirtiliyor. Google hesabınıza gelecek olan şifre sayesinde Nest’in sistemlerine bağlanabileceksiniz.

Facebook Türkiye’de daha güvenli internet için çalışmalarını sürdürüyor!

Bu sayede hırsızlar akıllı ev sistemlerinizi hacklemek için daha fazla çaba sarfetmesi gerekecek. Google, Nest sistemi kullananlara gönderdiği mailde, Nest’in cihazlarını Google hesabına bağlamalarını ve iki faktörlü kimlik doğrulama sistemini açmalarını şiddetle öneriyor.

Google Nest

Google hesabı şart olacak!

Muhtemelen Google iki faktörlü kimlik doğrulama sistemine geçiş yaptığında Nest hesaplarına bu özelliği sunmayacak. Akıllı ev sistemleri için henüz belli bir güvenli standart bulunmuyor. Bu yüzden akıllı ev sistemlerine geçiş yaptıysanız, güvenliğinizi arttırmak için iki faktörlü kimlik doğrulama sistemlerine geçiş yapmanızı öneriyoruz.

Görme engelli çocukların sinema hayaline teknolojik ortak

Bu yıl hackerların IoT sistemlerine odaklanacak olması firmaların yeni güvenlik yolları aramasına neden olacak gibi görünüyor. Umarız bu yıl içerisinde IoT sistemlerine dayalı akıllı ev ürünleri için bir güvenlik standartı getirilir.


CEVAP VER