Google Pixel 4 güvenlik konusunda sınıfta kaldı

Google Pixel 4

Google Pixel 4 güvenlik konusunda maalesef ki testi geçemedi. Pixel 4’ün yüz tanıma teknoloji Apple tarafı ile yarışamayacak seviyede.

Google geçtiğimiz günlerde düzenlemiş olduğu etkinlikte Pixel 4 ve Pixel 4 XL modellerini tanıtmıştı. Ekrana gömülü parmak izi okuyucusunun yanında iPhone X’dan bu zamana kullanılan yüz okuma teknolojisini de kullanan Google, güvenlik konusunda maalesef ki sınıfta kaldı.

Titan M güvenlik çipi ile güvenlik açısından üst düzey bir deneyim sunacağı düşünülen Google, yeni modellerine çağdışı yüz okuma teknolojisi kullanarak hayranlarını hüsrana uğrattı. Bildiğiniz gibi 2017 yılında tanıtılan iPhone X’dan bu zamana çeşitli üst segment telefonlarda yüz okuma teknolojisi kullanılıyor.

Google Pixel 4

Ancak bu teknoloji kişinin gözleri kapalı bir şekildeyken çalışmıyor. Pixel 4 modellerindeki yüz okuma teknolojisi kişinin gözlerine odaklanmadan ekran kilidini açıyor. Yani siz uyurken biri telefonunuz alıp yüzünüzü tarattığında şifreniz açılıyor.

Huawei GSM şirketlerine ticari 5G tüyoları verdi!

Google cephesi şimdilik bu konuyla ilgili sessizliğini koruyor. Ancak tahminlerimize göre; Kasım ayı içerisinde sunulacak güvenlik güncellemesi ile bu sorun ortadan kaldırılacaktır.