Mr. Robot gerçeğe uygun bir şekilde çekildi!

Mr. Robot

Mr. Robot gerçeğe uygun bir şekilde çekilmiş. Dizideki hack olayları gerçeğe oldukça yakın. Konuyla ilgili James Plouffe’nin açıklamaları haberimizde. 

Siber güvenlik danışmanı James Plouffe, Rami Malek ve Christian Slater’ın oynadığı Mr.Robot dizisinde gerçeği hacklemeye nasıl yardımcı olduğunu açıkladı. James Plouffe, Mr. Robot’un dördüncü sezonundaki rolünü açıkladı.

Üç sezon boyunca perde arkasında çalışan James Plouffe’nin rolü bilgi teknolojileri ve dünyayı hacklemenin gerçekliğini göstermekti. James Plouffe, siber güvenlik konusundaki bilgilerini Mr. Robot’un yazarı Kor Adana ile paylaşmış.

Diziyi izleyenlerin çok azı dizideki hack olaylarını anlasa bile, diziyi çekenler bu hack olaylarının oldukça gerçekçi görünmesini istemiş. Hatta 2015 yılında Android platformunda patlak veren Stagefright güvenlik açığı da dizide birebir gerçek şekilde anlatılmıştı.

Huawei GSM şirketlerine ticari 5G tüyoları verdi!

Güvenlik danışmanı, yazarlara ve görsel efekt ekiplerine yardımcı olmak için teknik danışmanlar resimleri çekmiş ve resimleri incelemiş. Dizide kullanılan hack olaylarındaki efektler de gerçeğe yakın bir şekilde hazırlanmış.

Mr. Robot

Plouffe, oyuncular ile çalışmamasına rağmen oyuncuların temel teknoloji becerilerine sahip olduğunu belirtiyor. Plouffe; hack yapmanın sihirbazlık gibi mistik bir sanat olmadığını dizide göstermek istemiş.

Yani güvenlik araştırmacısı gerçeğe yakın bir şekilde hack işlemlerini anlatarak hackin nasıl yapılacağını izleyenlere aktarmış. Plouffe; dizideki hack olayları gerçeğe benzemiyor iddialarını kabul etmiyor. Plouffe’ye göre bu olaylar gerçeğe çok yakın ve hala buna benzer tehditler günümüzde var.

Plouffe verdiği demeci ; “Geçmişteki hack olayları gelecekte de olacak. Mobil işletim sistemleri her ne kadar güvenliklerini arttırdık dese de gelecekte de yine bu saldırılar olacak ve güvenlik sistemleri hala mükemmel değil.” diyerek sonlandırdı.