Google Yeni Bir Cezai Yaptırım Alıyor | İşte Detaylar

Google One hizmetinde

Teknoloji devi Google yeni bir cezai yaptırım sonucunda büyük bir para cezasıyla karşı karşıya kaldı. İşte detaylar.

Google, Rus hükümeti tarafından uygulanan ceza ile bir süre önce gündeme gelmişti. Ancak mahkemelerin yeni kararıyla birlikte, milyonlarca dolarlık ceza ikiye katlanarak yeniden şekillendirildi. İşte detaylar:

Google Yeni Bir Cezai Sorumluluk İle Karşı Karşıya

Rus mahkemeleri, Google’ın piyasadaki hakimiyetini kötüye kullandığı gerekçesiyle şirkete yüksek miktarda para cezası vermişti. Ancak teknoloji devi, uygulanan cezayı kabul etmeyerek ödeme süreci boyunca ödemeyi gerçekleştirmedi. Bu durum üzerine mahkemeler, Google’a toplamda 4 milyar ruble (47 milyon dolar) para cezası verdi.

Google yeni bir cezai

2022 yılında uygulanan 2 milyar dolarlık ceza, Rus devlet kurumları tarafından finanse edilen videoların dünya genelinde engellendiği gerekçesiyle kararlaştırılmıştı. Google, diğer sosyal medya platformları gibi engelleme kararlarına tabi tutulmamış olsa da devlet ve politikacılar tarafından baskıya maruz kalmıştı.

Google Yeni Bir Cezai Karar İle 2 Kat Ceza Alıyor

Teknoloji devinin cezanın ikiye katlanmasına itirazları cevapsız kaldı. Resmi kuruluşlar, 2 milyar rublelik cezanın ödenmemiş olması nedeniyle cezanın ikiye katlanmasına karar verdi. Ayrıca yeni tutarın, 60 iş günü içinde devlet hesabına aktarılması gerektiği vurgulandı. Google’ın bu durum karşısında nasıl bir adım atacağı ise merakla beklenen detaylar arasında.

Özellikle son dönemlerde Google ile alakalı cezaların giderek artacağı söyleniyor. Peki siz bu yaşanan ceza durumları ile alakalı ne düşünüyorsunuz?

İlgili Haberler:

>> Google Ekran Değişikliği İçin Düğmeye Bastı | İşte Merak Edilen Detaylar