Google’ın siber güvenlik projesi Chronicle sorunlar yaşıyor!

Chronicle

Google’ın bünyesinde hayata başlayan siber güvenlik projesi olan Chronicle bir takım sorunlar yaşamaya başladı. İşte detaylar.

Google’ın bünyesinde yer alan siber güvenlik projesi Chronicle, daha sonra Alphabet yapılanması ile Google çatısından çıkıp Alphabet’in altında hayatında devam etmişti. Ancak bugün bu projede sorunların olduğu ortaya çıktı.

Şirketin CEO’su olan Stephen Gillett tarafından dile getirilen şikayetlere göre; Chronicle tamamen bağımsız olma statüsünü kaybetmek üzere. Bulut güvenliği için geliştirilen bu projeye, Alphabet’in fazla önem vermediği ve çalışanların maaşlarında sorunların da olduğu Motherboard tarafından ortaya çıkarıldı.

Motherboard’a demeç veren firmanın çalışanı, projenin başıboş bırakıldığını, yol haritasından çıkıldığını ve ücretler konusunda Google’ın kendilerine haksızlık yaptığını dile getiriyor.

Chronicle

Bu sorunlardan önce projenin CEO görevinde olan Stephen Gillett de firmadan ayrılmıştı. Stephen Gillett’in bu durumu önceden öngördüğü ve bu yüzden firmadan ayrıldığı düşünülüyor.

Elektronik sigara kanser yapıyor mu?

Bu iddialara Google cephesinden de cevap geldi. Google mühendisliği VP Sunil Potti; Chronicle’in, Google’ın güvenli bulut hedefleri için kritik olduğunu ve şirketin takıma agresif bir şekilde yatırım yaptıklarını dile getirdi.