Elektronik sigara kanser yapıyor mu?

Elektronik sigara

Elektronik sigara ile kanser arasındaki ilişki bir kez daha incelendi. Hastalık Kontrol Merkezi’nin (CDC) kan donduran raporu haberimizde.

Sigaradan daha az zararlı olduğu söylenen elektronik sigaraların maskeleri düşmeye devam ediyor. Uzun vade geçmediği için etkileri henüz tam belli olmayan elektronik sigaraların pek de masum olmadığı yapılan araştırmalar ile ortaya çıktı.

Amerika’da Hastalık Kontrol Merkezi (CDC) tarafından yapılan araştırmada; hastalardan elde edilen 29 akciğer dokusu örneğinde bulunan E vitamini asetatının endişe verici bir toksin ile kapalı olduğu ortaya çıktı.

Elektronik sigara

Bu kimyasal ilginç bir şekilde elektronik sigalaralarda, gıdalarda ve cilt kremi gibi kozmetik ürünlerde yer alıyor. CDC, kremlerin direkt olarak zararlı olmadığını ancak solunum yolu ile çok maruz kalındığında bu toksinin akciğerlere yapıştığını belirtiyor.

Microsoft AI ile kanser tespiti yapıyor!

Yapılan araştırmada hastaların 23’ünde THC yani kenevir 16’sında ise nikotin ortaya çıkmış. Yani ateşle yakılan ve direkt olarak solunarak ciğerlere çekilen her şeyin zararlı olduğunu söyleyebiliriz.