GTA 6 Çıkış Tarihi: Söylentiler Tavan Yaptı!

Rockstar Games GTA 6

GTA 6 çıkış tarihi hakkında söylentiler gelmeye başladı. Yeni nesil oyun konsolları ile GTA 6’ya kavuşacağız gibi görünüyor. İşte detaylar.

Rockstar Games, Xbox 360 ve PlayStation 3 artık ömrünü tamamlamak üzereyken bombayı patlatmış ve karşımıza Grand Theft Auto V ile çıkmıştı. Daha sonra PC, PlayStation 4 ve Xbox One’a gelen GTA V’ten sonra gözler GTA 6’ya çevrilmişti. GTA 6 çıkış tarihi hakkında bugüne kadar çok şey yazılıp çizildi. Ancak bugün gelen sızıntılar GTA 6’nın nasıl şekilleneceği konusunda net bir bilgi sahibi olmamızı sağlıyor.

>> PlayStation 5 ve PlayStation 4 Hız Karşılaştırması: Sony Oyun Dünyasında Deprem Yaratacak

Gelen bilgilere göre; Grand Theft Auto 6 sadece yeni nesile özel olacak. 2020’nin son çeyreğinde satışa sunulacak olan PlayStation 5 ve Xbox Series X konsollarına özel olacak olan GTA 6, maalesef ki PlayStation 4 ve Xbox One‘a gelmeyecek. Rockstar Games’in önceliğini konsollara verdiğini biliyoruz. Bu yüzden GTA 6 için PC sahipleri baya bir bekleyecek.

GTA 6 çıkış tarihi belli olmaya başladı!

Rockstar Games’in GTA 6’yı 2023 yılında satışa sunacağı söyleniyor. 10 yılda 1 tane GTA oyunu yapan firma, az ve öz oyun yapması ile kendi çizgisini korumaya devam edecek. Ancak Rockstar Games’in Red Dead Redemption 2‘nin geliştirilmesinde çalışanlarına tabiri caizse zulmettiği ortaya çıkmıştı.

Çalışanlara ağır çalışma şartları sunan Rockstar Games, oyunun düzgün çıkması için böyle sert kararlar aldığını açıklamıştı. Ancak gelen tepkilerden sonra firmanın çalışma şartlarını yumuşattığı söyleniyor. Bu yüzden GTA 6’nın çıkış tarihi 2023 yılına sarkacak.

PlayStation 5 ve Xbox Series X’in yeni nesil SSD‘si ve grafik birimi ile GTA 6’nın oyuncuları coşturacağını söyleyebiliriz. Yine açık dünya yapıda olacak oyunda muhtemelen GTA V’teki gibi karakterler arasında geçiş olmayacak. Tek bir karakter üzerinden ilerleyecek olan oyunda yeni bir karakter ile tanışacağız gibi görünüyor.

En erken 2023’ün yaz aylarında bizlerle birlikte olacak olan GTA 6’nın PC platformuna ise 2025 gibi geleceğini düşünüyoruz. Rockstar Games’in hala daha taş gibi iş çıkaran PlayStation 4 Pro ve Xbox One X platformlarını pas geçerek sadece yeni nesile yönelecek olması, çok büyük tepki çekecek gibi görünüyor. Ancak Rockstar Games‘in bu zamana kadar ki politikasını düşünecek olursak, firma ne yapıp ne edip GTA 6‘yı bu nesile de çıkaracaktır.