PlayStation 5 ve PlayStation 4 Hız Karşılaştırması: Sony Oyun Dünyasında Deprem Yaratacak

PlayStation 5 ve PlayStation 4 Hız Karşılaştırması: Sony Oyun Dünyasında Deprem Yaratacak

PlayStation 5 ve PlayStation 4
Google News Abone Ol

Sony şirketinin iki göz bebeği olan PlayStation 5 ve PlayStation 4 hız karşılaştırması beklenmeyen sonuçlar ortaya çıkardı. Özellikle de, firmanın son oyun konsolu hız bakımından adeta deprem yaratmaya hazırlanıyor. Bundan kısa bir süre önce de kullanıcılar sosyal medya üzerinden yeni Sony platformu ile ilgili hız detayına dikkat çekmişti. Dilerseniz ayrıntılara beraber bakalım.

Eve kapandığımız son aylarda, oyun konsolları ve bütün oyun türleri ciddi bir önem kazandı. Her şirket kendisini farklı şekilde oyunculara benimsetmek için çaba harcıyor. Oyun konsolları üreten firmalar hız konusuna odaklanırken, Epic Games gibi bazı platformlar ise ücretsiz oyunlarla kullanıcıları kendisine çekmeye çalışıyor. Özellikle de Sony, son zamanlarda oyun konsolları için yeni hız denemeleri yapıyor. Peki PlayStation5 nasıl bir hıza sahip olacak?

PlayStation 5 PlayStation 4 hız karşılaştırması

PS5’in SSD sürücüsü ile geleceği herkes tarafından vurgulanıyordu. Özellikle de Sony şirketinden hız konusunda şikayetçi olanlar yeni ürünün büyük bir hız kullanarak çalışmasını istiyordu. Şirket CEO’su tarafından yapılan açıklamalarda, bu sefer firmanın hız konusunda tatmin edeceği söylendi. PlayStation 5 ve PlayStation 4 hız karşılaştırması burada çok önemli bir ipucu verebilir. İkisi kıyaslandığında son çıkacak olan oyun konsolunun fark atacağı ifade ediliyor.

PlayStation 5 ve PlayStation 4

Sony CEO’su Yoshida, “Özel olarak tasarlanmış yüksek hızlı bir SSD ile, PS4’ten yaklaşık 100 kat daha yüksek veri işleme hızlarına ulaşmayı planlıyoruz. Oyun yükleme süreleri çok daha kısa olacak ve oyuncular anlık olarak inanılmaz oyun dünyalarına geçebilecek.” diyerek konunun netleşmesini sağladı. Böylece PlayStation5 ve PlayStation 4 kıyaslamasında yeni modelin 100 kat daha büyük bir hıza sahip olacağı kesinleşti.

Netflix Hesabı Olanlar Dikkat! Bazı hesaplar kapatılmaya başlandı!

Microsoft firması, Xbox ile Sony oyun konsollarını yakalamaya çalışıyor. Ancak yeni model bütün dengeleri alt üst edecek diyebiliriz. Türkiye’de ise oyun konsolları ile ilgili daha farklı sorunlar var. Yeni model konsolun eskisine göre çok daha pahalı olacağı ifade ediliyor. PlayStation 5 ve PlayStation 4 hız kıyaslaması yapan küresel oyuncular, muhtemelen Türkiye’de PS5 modelinin 8 bin TL civarında fiyat etiketi ile geleceğini bilmiyor. Siz Sony’nin yeni oyun konsolu ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Yorumlar bölümünden belirtebilirsiniz.


CEVAP VER