GTA 6, En Erken Ne Zaman Çıkış Yapabilir? Uzmanlar Yorumladı

GTA 6 çıkış tarihi

GTA 6, şüphesiz oyun severlerin merakla beklediği birkaç yapımdan bir tanesi. Rockstar’dan henüz bir duyuru yok, ama analistlerin GTA 6 ‘nın hangi dönemde çıkış yapabileceğine dair bazı tahminleri var. İşte detaylar.

.

GTA 6, yıllardır beklenen bir yapım. Her ne kadar eski GTA yapımlarına hâlâ büyük ilgi gösteriliyor olsa da, bir yandan da yeni oyun için heyecanlı bir bekleyiş var. Rockstar ise, genellikle oyunlarında çıkış için aceleci davranmayı seven bir firma değil. Daha evvel yapılan açıklamada, GTA 6’nın yapılacağı doğrulanmıştı, ancak aceleci davranılmayacağı da söylenmişti. Sebebi de dediğimiz gibi, eski GTA oyunlarına hâlâ ciddi bir ilgi var. Örneğin…

Rockstar, GTA 5 ile bir nesli kapatıp öteki nesli açtı, hatta bir başkasına da göz kırpıyor…

Serinin şimdilik en yeni oyunu olan GTA 5, aslında PS3 ve X360 konsolları için hazırlanmış, 17 Eylül 2013’te satışa sunulmuştu. Yani neredeyse 10 sene önce! Ama…
Oyuncular tarafından büyük ilgi gören oyun, 1 sene sonra yenilenmiş haliyle PS4 ve XONE platformlarına, 2015 yılında da PC platformuna geldi…

Oyunun satış rakamlarının her geçen gün arttığını gören Rockstar, bu sefer de Mart 2022 itibarıyla daha güncel bir GTA 5 sürümünü PS5 ve Xbox Series X/S için çıkarmaya hazırlanıyor.

Yani gördüğünüz gibi, çıkalı yaklaşık 10 sene olan GTA 5 bile hâlâ çok büyük ilgi görüyor. Son gelen bilgiler, sadece bu oyunun toplamda 155 milyondan fazla satıldığı yönündeydi.

GTA 6, En Erken Ne Zaman Çıkış Yapabilir? Uzmanlar Yorumladı

Peki ya GTA 6 ne olacak? GTA 6 en erken ne zaman çıkış yapabilir?

Gamespot serisinde yer alan bilgilere göre GTA 6, en erken 2023’te, daha muhtemel bir ihtimal olarak da 2025’te çıkış yapabilir. Analistler, Rockstar’ın çatı firması Take-Two’nun yeni mali yılının 1 Nisan 2023 – 31 Mart 2024 tarihleri arasında gerçekleşeceğini, dolayısıyla firmanın güçlü sonuçlar elde edebilmek için GTA 6’dan yararlanabileceğini düşünüyor.

Daha önce gelen söylenti bilgilerde, yeni oyunun Fortnite tipi belli aralıklarla haritası ve görevleri güncellenen bir yapıya bürünebileceği belirtilmişti. Bu sayede hemen her sene sıfırdan oyun beklemektense mevcut sistemin geliştirilerek yeni oyun gibi karşımıza çıkması imkân dahilinde. Çünkü hem geliştirme süreci kolaylaşabilir hem de maliyetler düşebilir.

İlgili Haberler:

>> iPhone SE 2020 Satın Alınır Mı? Yoksa SE 2022 ‘yi Mi Beklemeli?

. . . . .